15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Porażka z ligowym rywalem

2015-01-31 21:47:48
Limanovia nie zachwyciła

Puszcza Niepołomice – Limanovia Szubryt 2-0 (0-0)

Bramki:
- 1-0 Krzysztof Zaręba 73’
- 2-0 zawodnik testowany 74’

Puszcza Niepołomice: 1.połowa: Staniszewski – Cichy, Furtak, Strózik, Gawęcki, Biernat, Sojda, Maluga, Gębalski, Lampart, Łączek.
2.połowa Staniszewski – Zając, Lepiarz, Napierała, Mikołajczyk – Kotwica, Nowak, Testowany, Szewc, Zaremba – Testowany

Limanovia Szubryt  Limanowa: 1.połowa: Testowany – Majcher, Koman, Mysiak, Derbich – Testowany, Testowany, Żołądź, Testowany, Testowany – Chmiest.
2.połowa: Testowany (61. Mika) – Basta, Walid, Czajka, Niechciał – Testowany, Serafin, Skiba, Piwowarczyk, Testowany – Grunt

Niezbyt efektownie wypadł sprawdzian Limanovii Szubryt z Puszczą Niepołomice, zespołem podobnie jak nasz walczącym o utrzymanie się w lidze. Na tle dzisiejszego sparingpartnera zdecydowanie lepszym okazała się drużyna z Niepołomic. Przewyższała nasz zespół w przekroju całego spotkania, zwłaszcza w organizacji gry, oraz w ilości stwarzanych sytuacjach bramkowych. Bramki dla przeciwnika padły w II połowie spotkania. Pierwsza po ewidentnym błędzie naszego obrońcy w wyniku czego przeciwnik zdobył przewagę w środku pola i jego zawodnik Zaręba skutecznie  skontrował zdobywając bramkę w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Druga bramka padła niespełna minutę później, kiedy to testowany zawodnik stracił piłkę w środku pola, a przeciwnik dokładnym dalekim prostopadłym podaniem uruchomił testowanego zawodnika Puszczy, który przytomnie przelobował wybiegającego z bramki golkipera Limanovii i ulokował piłkę w siatce.
Miejmy nadzieję, że tak słaba dyspozycja naszego zespołu jest wynikiem dużej dawki treningu jaką zaaplikował sztab szkoleniowy naszym piłkarzom i w związku z tym brakiem świeżości. Mimo to szkoleniowiec Limanovii Ryszard Wieczorek zachowuje spokój i jest przekonany, że zespół nasz przed rundą wiosenną  będzie właściwie przygotowany, bowiem przy takich dużych zmianach w składzie potrzebny jest czas i cierpliwość w oczekiwaniu na końcowy efekt i jakość w poczynaniach całego zespołu. Miejmy nadzieję, że tak będzie.

Przebieg spotkania można prześledzić w relacji red. Adama Delimata w serwisie lajfy.com

Przed spotkaniem Limanovii z Puszczą odbył sie sparing pomiędzy zespołami Sandecji Nowy Sącz /I liga/ z ligowym rywalem Limanovii Szubryt Okocimskim Brzesko, zakończony wynikiem remisowym 2:2. Strzelcami trzech bramek w tym spotkaniu to byli zawodnicy Limanovii Szubryt: Fabian Fałowski i Kamil Słaby dla Sandecji, oraz Wojciech Dziadzio dla Okocimskiego.