15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Przegrany sparing - nowi zawodnicy na testach w zespole Limanovii Szubryt

2014-07-11 17:20:18
Sztuczna murawa ze względu na aurę

KS Rozwój Katowice – Limanovia Szubryt 2:1 (1:0)

:  Marcin Niewiarowski, Łukasz Królczyk, Andrzej Opacian

Rozwój Katowice: Budka (46. Soliński) – Szymiński (46. Kapias), Domański (60. Świerczyński), Gałecki (15. testowany), Winiarczyk (70. Herrmann) – Gacki (55. Wawrzyniak), Bella – Tkocz (75. Badura), Wróbel (30. Glenc, 60. Wawrzyńczok), Szkatuła (46. testowany) – Żak (46. testowany).

Limanovia Szubryt I połowa: Sotnicki - Majcher, Urbański, Kulewicz, Niechciał, Gryźlak, Skiba, Koman, Zawadzki, Piwowarczyk, Kozieł,
II połowa: Mastalerz – Majcher (61’ Jastrzębski), Czajka, Sadio, Komorek, Serafin, Bomba, Orzechowski, Pietras, Piwowarczyk (61’ Krówczyński), Waksmundzki,

Spotkanie sparingowe z II ligowym zespołem Rozwoju Katowice rozegrane zostało w Zakopanem na obiekcie Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zawodnicy tego klubu od poniedziałku przebywali na krótkim zgrupowaniu.
Spotkanie z uwagi na fatalną pogodę i ciągle padający deszcz, rozegrane zostało na dużo mniejszym boisku o nietypowej jak na tę porę roku sztucznej nawierzchni. Stąd trudno o miarodajną ocenę wartości poszczególnych testowanych zawodników.

Ciekawsze akcje spotkania:
- 8’ Kozieł skorzystał z asysty Niechciała i piłka po jego uderzeniu głową minimalnie minęła spojenie słupka z porzeczką.
- 16’ ponownie Niechciał po akcji lewą stroną dośrodkowuje po ziemi, jednak piłka pada łupem bramkarza.
35’ faulowany na przedpolu bramkowym Skiba. Rzut wolny wykonany przez samego poszkodowanego i bramkarz przeciwnika udanym piąstkowaniem zapobiega utracie bramki.
37’ Pierwszy groźny strzał na bramkę Limanovii po akcji lewą stroną pewnie obroniony przez Sotnickiego.
43’1:0 - w momencie kiedy graliśmy w osłabieniu (za linią boczną boiska przebywał Zawadzki poturbowany w starciu z przeciwnikiem) zespół z Katowic obejmuje prowadzenie. Zawodnik Rozwoju uderzeniem zza linii 16 metra w samo okienko bramki Sotnickiego zdobywa prowadzenie dla swojego zespołu.
45’ okazja Limanovii do wyrównania. Skiba dokładnie dogrywa do Kozieła, a ten z 16 metra uderza precyzyjnie, lecz piłka po rykoszecie od obrońcy wychodzi poza linię końcową boiska.

47’ akcja Serafina, który ładnym obejściem minął obrońcę, lecz jego dośrodkowanie z okolicy końcowej linii boiska pada łupem bramkarza.
50’ mocny strzał na bramkę Limanovii. Ofiarna interwencja Mastalerza, który wypuścił piłkę z rąk, jednak asekuracja Czajki, który wybija piłkę w pole.
55’ Mocne uderzenie na bramkę Limanovii tuż zza linii pola karnego zablokowane przez Sadio.
61’ 1:1 - udana kontra w wykonaniu zawodników Limanovii. Dokładne dogranie Orzechowskiego do Waksmundzkiego, który z okolicy narożnika pola bramkowego skierował piłkę do bramki, a ta odbiła się od długiego słupka ugrzęzła w siatce. Imponująca skuteczność, drugi sparing i druga bramka tego zawodnika.
67’ Groźnie zapowiadająca się akcja przeciwnika zażegnana udaną interwencją Sadio na linii pola karnego.
74’ Sadio w polu karnym marnuje dogodną sytuacje do zdobycia bramki.
80’ Serafin prostopadłym podaniem obsłużył Waksmundzkiego, któremu w ostatniej chwili obrońca wybija piłkę uniemożliwiając oddanie strzału na bramkę.
86’ 2:1 -moment nieuwagi obrońców Limanovii. Po dośrodkowaniu z prawej strony precyzyjną główką w długi róg bramki popisał się ponownie ten sam zawodnik, który już wcześnie zdobył bramkę dającą prowadzenie jego zespołowi.

Trener Robert Kasperczyk miał okazję sprawdzić umiejętności nowych zawodników, którzy nie wystąpili w pierwszym sparingu w ubiegłą sobotę z Puszczą Niepołomice.  W zespole Limanovii Szubryt pokazali się: defensywny pomocnik Piotr Koman (29 lat) wychowanek klubu Halny Andrychów ostatnio występujący w zespole Pelikana Łowicz. Miał on udział w wywalczeniu awansu do Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 przez zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała prowadzonego wówczas przez Roberta Kasperczyka obecnego trenera Limanovii Szubryt. Przez większą część swojej kariery związany był właśnie z Podbeskidziem. Występował również w Pogoni Szczecin (wiosna sezonu 2008/2009-2 liga, 2009/2010 1 liga),  w Okocimskim Brzesko (sezon 2012/2013-1 liga), oraz ostatnio w zespole Pelikana Łowicz (strzelił zwycięską bramkę dla Pelikana Łowicz w meczu wyjazdowym Limanovii Szubryt w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014).
Pokazali się również obrońca Mateusz Urbański (24 lata) podstawowy zawodnik Pogoni Siedlce z którą wywalczył w ubiegłym sezonie awans do I ligi. Ma również za sobą występy w Cracovii (ME), oraz w Okocimskim Brzesko (sezony 2010/2011, 2011/2012- 2 liga, jesień 2012/2013 – 1 liga), oraz ostatnio Pogoń Siedlce.
Trener miał okazję przyglądnąć się 31-letniemu obrońcy Michałowi Gryźlakowi wychowankowi Popradu Rytro występującemu przez szereg sezonów w Sandecji Nowy Sącz, a ostatnio w Kolejarzu Stróże z którym w sezonie 2009/2010 wywalczył awans do 1 ligi.
Widzieliśmy również 23-letniego pomocnika Popradu Muszyna Tomasza Bombę brata Daniela, obecnie bramkarza Limanovii.
O tym, którzy z nich zasilą nasz zespół okaże się w najbliższym czasie.
Już wcześniej przed dzisiejszym sprawdzianem trener Kasperczyk podziękował kilku zawodnikom za udział w treningach z naszym zespołem. W Limanovii nie zagrają Wojciech Janur, Mariusz Merklinger (obaj Poprad Muszyna), oraz Yuriy Zinyak (były zawodnik Sandecji Nowy Sącz), oraz Ifeanyi Nwachukwu z Hutnika Kraków.
Mimo widocznego jeszcze braku zgrania z zespołem nieźle zaprezentowali się w „test meczu” pierwsi dwaj, oraz już wcześniej zaproszeni na treningi z zespołem Limanovii:  Dariusz Zawadzki, Rafał Waksmundzki, Mateusz Orzechowski.  Warto przyglądać się również nadal napastnikowi Krzysztofowi Koziełowi ostatnio zawodnikowi Dalinu Myślenice, który w kilku sytuacjach pokazał się ciekawymi zagraniami.

Następny sparing już w najbliższą środę 16.07.2014 o godzinie 17.30. Przeciwnikiem Limanovii Szubryt będą rezerwy Wisły Kraków (III liga)'
Sparing rozegrany zostanie w Myślenicach.