Zwycięski gol Kościółka w 94 minucie!!! Udana seria trenera Zegarka.

2021-10-02 23:45:43
IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia odniosła kolejne zwycięstwo pokonując na wyjeździe BKS Bochnia 2-1. Obydwa gole dla Trójkolorowych zdobył Bartosz Kościółek. Limanowianie jeszcze nie przegrali odkąd ich trenerem jest Paweł Zegarek.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. W drugiej połowie Limanovia szybko doprowadziła do wyrównania, ale potem mimo wielu dogodnych sytuacji długo nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dopiero w doliczonym czasie gry celny strzał Kościółka zapewnił podopiecznym Pawła Zegarka komplet punktów.

BKS BOCHNIA - LIMANOVIA LIMANOWA 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Janicki 40, 1:1 Bartosz Kosciółek głową (asysta Grzegorz Mus) 52, 1:2 Bartosz Kościółek 90(+4).

LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz - Karol Mus, Grzegorz Król (70 Kcper Skrzatek), Arsen Bandarenka - Grzegorz Mus (83 Norbert Uchacz), Paweł Matras, Kamil Kurczab (C), Bartosz Kościółek, Karol Buczek (46 Maciej Krzyżak) - Natha Bertuol (46 Paweł Pławecki), Kacper Czernicki (65 Jakub Wojtaszek). A także: Kamil Baka - Michał Kurnik, Arkadiusz Kaleta.

Trener: Paweł Zegarek. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek.

Sędzia główny: Marcin Madejski. Asystent 1: Szymon Wiśniowski. Asystent 2: Miłosz Cygan (KS Tarnów). Żółte kartki: Bartłomiej Chlebek - Karol Mus, Maciej Krzyżak, Paweł Pławecki, Jakub Wojtaszek.

BKS Bochnia był dzisiaj mocno zmotywowany do walki. Po raz pierwszy wystąpił bowiem pod wodzą nowego trenera, Marcina Manelskiego. Limanovia współpracowała z tym szkoleniowcem przed sezonem poszukując zagranicznych zawodników. W bramce gospodarzy wystąpił Karol Pietrzak, były zawodnik Trójkolorowych.

MKS Limanovia pod wodzą trenera Pawła Zegarka jeszcze nie doznała goryczy porażki w lidze, odnotowując imponujący wynik przez 8 kolejek z rzędu (7 wygranych i 1 remis).

Tak padły gole:
1:0 - gospodarze wyprowadzili szybką kontrę po stracie piłki przez zawodników Limanovii w środkowej strefie boiska.
1:1 - po dośrodkowaniu Grzegorza Musa celną główką popisał się Bartosz Kościółek.
1:2 - liczne ataki w drugiej połowie przyniosły drugiego gola dopiero w doliczonym czasie gry. Ponownie w roli głównej Bartosz Kościółek, który oddał precyzyjne uderzenie z narożnika pola karnego.

IV liga 2021/2022, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 11 33 11 0 0 42-5 5 0 0 22-3 6 0 0 20-2
2.  Kolejarz Stróże 11 25 8 1 2 26-13 4 0 2 12-6 4 1 0 14-7 1 3 1 0 0 1-0
3.  Lubań Maniowy 11 25 8 1 2 22-8 5 0 1 13-3 3 1 1 9-5 1 1 0 1 0 2-2
4.  Limanovia Limanowa 11 25 8 1 2 32-12 3 1 0 15-3 5 0 2 17-9 2 1 0 1 1 2-3
5.  Watra Białka Tatrzańska 11 21 6 3 2 24-16 4 1 1 13-8 2 2 1 11-8
6.  Poprad Muszyna 11 19 6 1 4 21-12 3 1 2 9-5 3 0 2 12-7 1 3 1 0 0 1-0
7.  Glinik Gorlice 11 19 6 1 4 20-18 3 1 1 7-4 3 0 3 13-14 1 0 0 0 1 0-1
8.  Tarnovia Tarnów 11 18 6 0 5 18-16 5 0 1 13-6 1 0 4 5-10