MLJS: wygrana z Górnikiem Wieliczka. Dublet Pawła Kuliga.

2021-09-02 10:12:52
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 5. Podopieczni Łukasza Bukowca w końcu przełamali złą passę. Po czterech z rzędu porażkach sięgnęli po zwycięstwo i to w dobrym stylu, po walce, wygrywając z Górnikiem Wieliczka 3:0.

MKS Limanovia Electrical MOS.PL Limanowa - KS Górnik Wieliczka 3-0 (0-0)

BRAMKI: Marek Mrożek z rzutu wolnego w 55 min. Paweł Kulig (asysta Kamil Śliwa) 80 min. Paweł Kulig (asysta Szczepan Dziadoń) 82 min.

LIMANOVIA: Adrian Leśniak, Grzegorz Badyla, Tomasz Hebda (60 Kamil Giza), Szymon Urbański, Kamil Śliwa, Michał Zelek (60 Maksymilian Wyżycki), Patryk Gołąb (72 Adrian Kądziołka), Radosław Pławecki, Konrad Palacz (72 Szczepan Dziadoń), Paweł Kulig (85 Dawid Michalczyk), Marek Mrożek (60 Dawid Matras),  A także: Patryk Osinko, Dawid Trojan, Stanisław Hobot.

Trener: Łukasz Bukowiec. Kierownik: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek.

Juniorzy starsi Limanovii w obecnym sezonie nie mieli dobrej inauguracji nowego sezonu, w czterech kolejnych meczach ligowych przegrali swoje spotkania i sięgnęli dna tabeli. Scenariusz powtórzył się z poprzedniego sezonu gdy Trójkolorowi gonili z ostatniego bezpieczne miejsce w środku tabeli i go osiągnęli na koniec. Obecnie powodem słabszych wyników z początku był przede wszystkim fakt, że trener Łukasz Bukowiec w okresie wakacyjnym nie mogł skorzystać ze wszystkich zawodników. Na szczęście już wszyscy chłopcy wrócili przed meczem z Wieliczką. Nie mogło tylko zagrać dwóch zawodników z podstawowego składu z powodu kontuzji: Stanisław Hobot i Dawid Trojan.

W tym sezonie nasza kadra juniorów starszych w MLJS jest wyjątkowo szeroka (podobnie jak seniorów), co będzie miało z pewnością decydujący wpływ gdy przyjdą kartki, kontuzje czy losowe zdarzenia u wszystkich drużyn, szczególnie w drugiej połowie rundy jesiennej.

Właśnie szeroka i mocna ławka rezerwowych miała decydujący wpływ na losy meczu z Górnikiem Wieliczka w II połowie. Nasi zmiennicy dali dobrą zmianę, a Limanovia podkręciła jeszcze tempo, podczas gdy rywale po godzinie walki i dobrym meczu opadli już z sił. Miejmy nadzieję, że nastapiło teraz "odbicie od dna" Limanovii, która w tym sezonie z tak licznym i mocnym zespołem powinna podjąć walkę z każdym w lidze.

Pierwszą bramkę dla Trójkolorowych strzelił Marek Mrożek z rzutu wolnego w 55 minucie, który po dwóch latach gry w innych klubach (AS Progres Kraków i FC Barcelona Escola Varsovia) wrócił do Limanovii, której jest wychowankiem. Skuteczność snajperską odzyskał również w drugiej połowie napastnik Limanovii, Paweł Kulig, który w dwie minuty strzelił dwie bramki i ustalił wynik spotkania.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 1824, Skomentowano 0 razy