IV liga: porażka z tarnowskimi Jaskókami.

2021-06-06 22:50:04
IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z liderem rozgrywek Unią Tarnów. Po 50 minutach gospodarze prowadzili już 5-0. Limanowianie walczyli jednak do końca i przez większość II połowy po zdominowali rywala.

UNIA TARNÓW - LIMANOVIA LIMANOWA 5:2 (4:0)

1:0 Putin 9, 2:0 Biały 20, 3:0 Popiela 30, 4:0 Biały 34, 5:0 Adamski 51, 5:1 Jacak 65,5:2 Jacak 72.

Żółte kartki: Witek, K. Mus, Krzyżak, Dara.

Unia: Lisak - Węgrzyn, Malisz, Mabassa, Lopes - Orlik, Wardzała, Adamski, Popiela - Biały, Putin.

MKS Limanovia: Mastalerz - Witek (66 Król), Skrzatek, K. Mus, Dara (70 Matras) - Krupa (50 Kurczab), G. Mus, Jacak, Majeran - Kalisz (46 Krzyżak), Tokarz. A także: Leśniak i Rosiek.

Trener: Piotr Kapusta. II trener: Arkadiusz Sajdak. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Pierwszy kwadrans goście rozpoczęli bardzo odważnie w ofensywie i kilka razy zagrozili bramce rywali. Jednak to Unia strzelała bramki. Dwa pierwsze gole to precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego. Podłamany zespół Limanovii zaczął popełniać proste błędy, stąd kolejne okazje dla Unii, która osiągnęła zdecydowaną przewagę. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc czterema bramkami i wydawało się, ze dojdzie do wielkiego pogromu. Zwłaszcza, ze tuż po zmianie stron gospodarze strzelili piątego gola. Limanovia dzięki bramkom Sebastiana Jacaka z rzutów wolnych poderwała się do walki i końcówka meczu należała do gości. Trójkolorowi po raz trzeci umieścili piłkę w siatce, ale sędzia uznał, że strzał Skrzatka znajdował się na pozycji spalonej.