Dwumecz z Wisłą Kraków w I Małopolskiej Lidze Młodzików (5:0 i 2:1).

2021-06-06 12:45:22
Pierwszy mecz z Wisłą Kraków Limanovia grała u siebie narzucając Wiśle swoje warunki i mając cały mecz pod kontrolą. Wygrana 5:0 to i tak niewielki wymiar kary w meczu, w którym nasi chłopcy byli znacznie lepsi.

I tylko słabsza skuteczność w tym dniu ochroniła Wisłę przed większą porażką. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Kacper Pacholik – zawodnik sprowadzony w przerwie zimowej z AKS Ujanowice, który z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i jest wielkim wzmocnieniem dla naszej drużyny.

W przerwie zimowej do drużyny dołączył również Jan Urbański (z Sokoła Słopnice), bez którego również ciężko sobie wyobrazić obronę a jak trzeba to również wzmocnienie siły ataku. Trudno w takim meczu wyróżniać chłopaków ponieważ cała drużyna zagrała świetnie.
Mecz rewanżowy już nie był tak łatwy bo rozgrywany na boisku Wisły Kraków, która za wszelką cenę chciała powiększyć swój słaby wynik punktowy.

Relacja z tego meczu widziana oczami trenera Mateusza:
„Mecz rewanżowy z Wisłą zaczęliśmy pewni siebie po zwycięstwie 5:0 na własnym obiekcie, jednak z pełną mobilizacją i bez lekceważenia przeciwnika. Pierwsza połowa to nasza pełna dominacja i prowadzenie do przerwy tylko 2:0 pozostawiało niedosyt . Pierwszą bramkę głową strzelił niezawodny przy rzutach rożnych Kacper Górka po dośrodkowaniu Bartka Gronia. Na 2:0 podwyższył Przemek Gołąb, który świetnie przyjął bardzo trudną-górną piłkę i przelobował bramkarza. Wcześniej fantastyczną asystą popisał się Kacper Pacholik. Druga połowa trochę wymknęła nam się spod kontroli, widoczne było duże zmęczenie chłopaków, którzy mają w nogach bardzo dużo rozegranych minut. Jednak mimo to mogliśmy wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej, nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji oraz rzutu karnego. Wisła zdobyła w drugiej połowie jedną bramkę po naszym błędzie . Wygraliśmy ważne wyjazdowe spotkanie jednak droga do utrzymania nadal daleka. Musimy walczyć w każdym kolejnym meczu”.

Bramki dla Limanovii zdobywali (w dwumeczu): Kacper Pacholik - 3, Kacper Górka - 2, Michał Pałka - 1, Przemek Gołąb - 1.

Skład Limanovii: Kacper Biedroń, Miłosz Franczyk, Jakub Potoniec, Tomasz Włodarczyk, Jan Urbański, Kacper Górka, Mateusz Kęska, Bartosz Groń, Michał Pałka, Przemysław Gołąb, Szymon Dyrek, Kacper Pacholik, Bartłomiej Bachleda–Duch, Marcin Tokarczyk, Witek Mrożek.
Trenerzy: Adam Gawlik i Mateusz Ryś.

Po 9 kolejkach Limanovia zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli.

Foto-relacja: Grzegorz Gołąb

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2040, Skomentowano 0 razy