IV liga: Słonie lepsze od Trójkolorowych.

2021-05-20 20:30:37
KEEZA IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia doznała kolejnej porażki. W osłabionym składzie nie poradziła sobie w konfrontacji z rezerwami Termalici Bruk-Bet Nieciecza, przegrywając po mimo wszystko dobrym i zaciętym meczu 1-3 (0-1).

LIMANOVIA LIMANOWA - TERMALICA BRUK-BET II NIECIECZA 1:3 (0:1)

0:1 Wrzosek 14, 0:2 Janiak 69, 1:2 Kalisz 71, 1:3 Surówka 80.

Limanovia: Mastalerz - Witek, Skrzatek, Dara (84 Rosiek), G. Mus (66 Kalisz) - K. Kurczab (73 G. Król), Krupa, Krzyżak, P. Matras (70 K. Mus), Majeran - Tokarz.

Termalica II: Bartoszek - Petyniak (40 Szkotak), Nowak, Banasik, Derus - Kuchta, Wrzosek, Janiak, Surówka - Chłon, Janczy.

W Limanovii nie mogli zagrać: Paweł Pławecki (kontuzja), Sebastian Jacak (kontuzja), Karol Pietrzak (pauzuje za żółte kartki).

Niestety podopieczni Piotra Kapusty szybko stracili gola. W 14 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przy biernej postawie obrońców skozłowała w polu karny, a z okazji skorzystał zawodnik gości, który oddał efektowny strzał z 14 metrów pod poprzeczkę. Limanovia próbowała atakować, ale w ofensywie miała dzisiaj duże trudności. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny miały stuprocentowe okazje. Po stronie Limanovii nieznacznie przestrzelił Kamil Kurczab.

Druga połowa początkowo nie zmieniła znacząco obrazu gry. Gospodarze nie potrafili się rozkręcić, a goście czekali na możliwość kontrataku. Właśnie w taki sposób podwyższyli swoje prowadzenie w 69 minucie. Po chwili wydawało się, że może dojdzie do przełomu w grze Limanovii. Obrońca gości niefortunnie interweniował, futbolówka odbiła się od słupka, a Łukasz Krupa z kilku metrów zdobył kontaktowego gola. Kilkadziesiąt sekund później Wojciech Kalisz w stuprocentowej okazji starał się przelobować bramkarza rywali. Niestety futbolówka odbiła się od poprzeczki. Limanovia złapała wiatr w żagle, ale wkrótce została skarcona kolejną skuteczną kontrą i to goście mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Trener MKS Limanovia Limanowa Piotr Kapusta o ostatnim meczu z rezerwami pierwszoligowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza - wywiad dla portalu Piłka nożna na Limanowszczyźnie:

"Nie ma co ukrywać, że znaleźliśmy się w trudnym momencie. Bardzo chcemy zwyciężać i grać dobre spotkania, jednak w piłce nie działa to w taki sposób, jest wiele innych czynników które muszą współgrać. Mecz z mojej perspektywy miał dwa kluczowe momenty. Pierwszy to strata bramki po rzucie rożnym, przy naszej bardzo biernej postawie. Ogólnie faza obrony w tym dniu stała na niskim poziomie, byliśmy zbyt pasywni w swoim działaniu. Uniemożliwiało nam to rozgrywanie kompletnego meczu. Drugim momentem była sytuacja w której strzeliliśmy nieuznaną bramkę na 2:2 oraz mieliśmy poprzeczkę w bardzo krótkim odstępie czasu. Uważam, że to był dobry fragment i wydaje mi się, że bylibyśmy w stanie odwrócić losy tego meczu. W końcowej fazie spotkania musiliśmy już ryzykować, co miało wpływ na bramkę przeciwnika, która zamknęła mecz. Musimy wykrzesać z siebie jeszcze więcej jakości, aby móc zawalczyć o coś więcej w grupie mistrzowskiej w której rywalizujemy ze zdecydowanymi faworytami tej ligi. Jesteśmy świadomą i przede wszystkim silną mentalnie drużyną, więc jestem przekonany, że szybko wrócimy do satysfakcji jaką daje nam nasza gra".

Następny mecz ligowy Trójkolorowi zagrają - derby ziemi limanowskiej z Sokołem Słopnice, w sobotę dn. 22.05.2021 o godz. 17:00, stadion MKS Limanovia.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 1823, Skomentowano 0 razy