Grad goli z Hutnikiem i Rabą. Wygrana z III-ligowym Hutnikiem i udany debiut trenera Piotra Kapusty.

2020-03-10 20:45:11
Mocne strzelanie na początku okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. W pierwszym meczu 4-ligowa Limanovia wygrała na wyjeździe z czołowym zespołem III ligi Hutnikiem Kraków, a następnie u siebie z zespołem okręgówki Rabą Dobczyce.

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej czwartoligowa Limanovia zmierzyła się na wyjeździe z czołowym zespołem III ligi, Hutnikiem Kraków. Limanowski zespół po raz pierwszy poprowadził nowy trener, Piotr Kapusta.

HUTNIK KRAKÓW - LIMANOVIA LIMANOWA 4:5 (1:3)

BRAMKI: 0:1 Grzegorz Mus 1, 0:2 Wojciech Kalisz 5 (asysta Grzegorz Mus), 1:2 gol dla Hutnika w 35 minucie, 1:3 Wojciech Kalisz 38 karny (faulowany Grzegorz Mus), 2:3 gol dla Hutnika w 55 minucie, 2:4 Sebastian Jacak 62, 2:5 Szymon Majeran 75 (asysta Paweł Pałwecki), 3:5 gol dla Hutnika w 83 minucie, 4:5 gola dla Hutnika w 85 minucie.

MKS Limanovia: Wojciech Mastalerz (46 Karol Pietrzak) - Grzegorz Mus (46 Arkadiusz Zawiślan), Karol Mus, Kacper Skrzatek, Dawd Plata (60 Szymon Witek) - Dawid Basta, Maciej Krzyżak (60 Szymon Majeran), Łukasz Krupa (46 Sebastian Jacak), Kamil Kurczab - Wojciech Kalisz (46 Paweł Pławecki), Mateusz Wilk.

Trener Piotr Kapusta do dyspozycji miał 17 zawodników, w tym dwóch testowanych. Limanovia znakomicie rozpoczęła to spotkanie i po pięciu minutach prowadziła już dwoma bramkami. W pierwszej połowie bardzo dobrą dyspozycją imponował Grzegorz Mus, strzelił gola i zanotował dwie asysty. W drugiej połowie zarówno on jak i drugi wyróżniający się piłkarz gości Wojciech Kalisz, już nie pojawili się na boisku. Limanovia znakomicie zagrała zwłaszcza pressingiem, jej akcje - jak na pierwszy mecz po długiej przerwie - były bardzo dynamiczne. Dlatego krakowski trzecioligowiec miał duże problemy w defensywie. Bardzo dobry występ w drugiej połowie zanotował junior Szymon Majeran, autor piątego gola. W końcówce Limanovia miała spore problemy, urazu doznał Szymon Witek i Sebastian Jacak. Hutnik ruszył do ataku i na śliskiej murawie defensywa gości zaczęła się gubić. Ostatecznie jednak limanowska drużyna zwyciężyła 5-4.

-   -   -

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej MKS Limanovia pokonała na własnym boisku w Limanowej zespół Raby Dobczyce (liga okręgowa, grupa Kraków III).

LIMANOVIA LIMANOWA - RABA DOBCZYCE 6:2 (2:1)

Bramki: Grzegorz Mus (Mateusz Wilk), Mateusz Wilk (asysta Dawid Basta), Mateusz Wilk (asysta Paweł Pławecki), Sebastian Jacak (karny, faulowany Maciej Krzyżak), Kamil Kurczab (asysta Arkadiusz Zawiślan), Sebastian Jacak (Mateusz Wilk).

MKS Limanovia: Karol Pierzak (46 Wojciech Mastalerz) - Dawid Basta, Dawid Plata, Kacper Skrzatek, Karol Mus (46 Andrzej Mrożek) - Grzegorz Mus (46 Arkadiusz Zawiślan), Maciej Krzyżak (46 Szymon Majeran), Kamil Kurczab (46 Sebastian Jacak), Łukasz Krupa - Wojciech Kalisz (46 Paweł Pławecki), Mateusz Wilk.

Limanovia miała sporą przewagę, zwłaszcza w drugiej połowie. Wypracowała sobie sporo sytuacji strzeleckich i w całym spotkaniu zdobyła sześć goli.

Podopieczni Piotra Kapusty zagrali osłabieni brakiem Szymona Witka, który jest kontuzjowany. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu Trójkolorowi pokonali na wyjeździe Hutnik Kraków 5-4.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2289, Skomentowano 0 razy