IV liga: Komplet punktów dla Limanovii z Drwinią. Zwycięski gol Pawła Pławeckiego na zakończeniu rundy jesiennej.

2020-03-10 20:41:18
IV liga, Małopolska-wschód, 17 kolejka. W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Limanovia odniosła u siebie zwycięstwo nad GKS Drwinia.

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - GKS DRWINIA 1:0 (0:0)

BRAMKA: Paweł Pławecki głową (asysta Dawid Basta), 55 minuta.

Sędzia główny: Artur Dudek (Kraków). Żółte kartki: Kalisz - Pieprzyca, Augustyn, Krasovskyi, Stepankov dwie, Ciesielski. Czerwona kartka: Stepankov 90(+3), w konsekwencji dwóch żółtych. Widzów 350.

LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz - Szymon Witek, Kacper Skrzatek, Grzegorz Mus (75 Karol Mus), Dawid Plata - Kamil Kurczab (C), Piotr Matras, Sebastian Jacak, Dawid Basta - Maciej Krzyżak (65 Łukasz Krupa), Paweł Pławecki (73 Wojciech Kalisz). A także: Karol Pietrzak, Adrian Stajnder, Piotr Śmierciak. I trener: Walid Kandel. II trener: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

DRWINIA: Napieralski - Ptak, Krasovskyi, Augustyn Bochenek - Kaczmarczyk, Gomuła (60 Grojec), Pieprzyca, Czajkowski (55 Lany) - Ciesielski, Stepankov.

Drwinia była dla gospodarzy trudnym przeciwnikiem. Goście stoczyli twardą walkę, często przekraczając przepisy gry za co otrzymywali sporo żółtych kartek. Klarowniejsze sytuacje miała Limanovia, ale wykorzystała tylko jedną z nich. Zwycięskiego gola zdobył Paweł Pławecki, który dopiero od trzech spotkań jest podstawowym zawodnikiem (od momentu gdy zespół przejął trener Walid Kandel). W 55 minucie po dośrodkowaniu od Dawida Basty młody napastnik limanowskiego zespołu popisał się celną główką.

Zawodnicy gospodarzy zwycięstwo dedykują Justynie Stochel (w przerwie na jej leczenie zebrano kwotę w wysokości 2 230 zł) i Łukaszowi Krupie (zawodnikowi gospodarzy parę dni temu urodził się syn).

Trener Walid Kandel: „Zwycięstwo daje nam nadzieję, musimy walczyć do końca”:

Limanovia Limanowa zwycięstwem 1-0 nad GKS Drwinia zakończyła rundę jesienną w IV lidze. Trójkolorowi na półmetku zajmują szóste miejsce tracąc do lidera (Unia Tarnów) siedem punktów. Komentarz trenera Limanovii Walida Kandela po ostatnim meczu.

- Mecz dla nas był bardzo ważny, bo koniecznie chcieliśmy zdobyć komplet punktów - powiedział Walid Kandel. - Moim zdaniem zwycięstwo daje jeszcze nadzieję, żeby wiosną myśleć o zdobyciu pierwszego miejsca w lidze. W każdym razie trzeba walczyć do samego końca. Przeciwnik był wymagający, w ostatnich meczach spisywał się bardzo dobrze.  Zaczęliśmy obiecująco i Drwinia  przez pierwsze dwadzieścia minut nie potrafiła wyjść z własnej połowy.  Potem spotkanie się wyrównało. Zmarnowaliśmy kilka dobrych okazji. W końcówce rundy wyraźnie brakowało nam sił na całe spotkanie, jestem świadomy, że nasza gra powinna być lepsza. Nie można mieć jednak pretensji do zawodników, bo dają z siebie wszystko na boisku.  Będziemy trenować do końca listopada, w piłce wszystko jest możliwe, różnice punktowe  między drużynami nie są duże  i musimy jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej.

IV liga 2019/2020, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia Tarnów 16 36 11 3 2 42-17 5 2 1 16-5 6 1 1 26-12
2.  Wolania Wola Rzędzińska 16 32 10 2 4 35-23 6 2 1 24-11 4 0 3 11-12 1 3 1 0 0 2-1
3.  Poprad Muszyna 16 32 9 5 2 35-17 5 2 1 19-7 4 3 1 16-10 1 0 0 0 1 1-2
4.  Sandecja II Nowy Sącz 16 31 10 1 5 40-16 3 1 3 16-7 7 0 2 24-9
5.  Lubań Maniowy 16 29 9 2 5 30-21 6 1 1 18-12 3 1 4 12-9 2 6 2 0 0 3-0
6.  Limanovia Limanowa 16 29 9 2 5 32-25 4 1 2 13-12 5 1 3 19-13 2 3 1 0 1 3-3
7.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 16 29 9 2 5 32-22 7 0 2 19-8 2 2 3 13-14 2 0 0 0 2 2-5
8.  Bocheński KS 16 25 7 4 5 31-27 5 3 1 19-9 2 1 4 12-18
9.  Wierchy Rabka Zdrój 16 24 7 3 6 23-20 3 1 4 12-12 4 2 2 11-8
10.  Glinik Gorlice 16 23 7 2 7 21-20 3 2 2 9-7 4 0 5 12-13
11.  GKS Drwinia 16 20 6 2 8 23-25 4 1 4 18-15 2 1 4 5-10
12.  Tarnovia Tarnów 16 19 6 1 9 25-31 3 0 5 12-17 3 1 4 13-14
13.  Orkan Szczyrzyc 16 14 4 2 10 17-39 3 0 5 10-22 1 2 5 7-17 1 3 1 0 0 3-2
14.  Okocimski KS Brzesko 16 14 4 2 10 13-30 1 1 5 6-11 3 1 5 7-19 1 0 0 0 1 2-3
15.  Poprad Rytro 16 11 3 2 11 14-35 1 1 6 7-21 2 1 5 7-14
16.  Watra Białka Tatrzańska 15 10 3 1 11 17-39 2 0 6 9-21 1 1 5 8-18
17.  Barciczanka Barcice 15 8 2 2 11 13-36 1 1 5 6-13 1 1 6 7-23
Do rozgrywek dokooptowany został Bruk-Bet Termalica II Nieciecza.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 2334, Skomentowano 0 razy