15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Smutny remis Limanovii. Niezrozumiała decyzja sędziego, która dała wyrównanie Tarnovii.

2019-04-20 21:36:36
IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia zremisowała na wyjeździe z Tarnovią 1:1. Trójkolorowi już w pierwszej połowie mieli sporo sytuacji podbramkowych, aby sięgnąć po wysokie zwycięstwo. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą...

MKS TARNOVIA TARNÓW - MKS LIMANOVIA LIMANOWA 1:1 (0:1)

0:1 Hubert Pachowicz 3 (asysta Sebastian Jacak), 1:1 Wojciech Mącior 47.

Żółte kartki: Karol Kuczek, Łukasz Noga, Rafał Kozioł, Patryk Klich, Michał Baruch, Patryk Dydyk, Rafał Kozioł (Tarnovia) - Karol Filipek (Limanovia). Czerwona kartka: Rafał Kozioł w konsekwencji 2 żółtych kartek (Tarnovia) w 83 minucie. Sędzia główny: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz)

MKS LIMANOVIA: Daniel Bomba - Szymon Witek, Kacper Orłowski, Daniel Nowak, Karol Mus - Karol Filipek (63 Piotr Matras), Bartłomiej Chlebda, Kamil Kurczab, Sebastian Jacak, Piotr Filipek (63 Matlęga Matlęga) - Hubert Pachowicz. A także: Karol Pietrzak, Maciej Krzyżak, Dawid Plata, Bartłomiej Żurek. Trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener i kierownik drużyny: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

MKS TARNOVIA: Dawid Kubik - Piotr Nowak, Marcel Nowak, Tomasz Marut, Baruch - Łukasz Noga (46 Patryk Klich), Wojciech Kuboń, Bartosz Tokarczyk (Patryk Dydyk), Wojciech Mącior (74 Daniel Zaucha) - Rafał Kozioł, Karol Kuczek (63 Mateusz Prokop). Trener: Wojciech Gucwa. Kierownik drużyny: Andrzej Klich.

Można by stwierdzić w żargonie piłkarskim, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i na tym zakończyć to podsumowanie...

Faktem jest jednak, że to gospodarze cieszą się z tego remisu jak z wygranej, bo Limanovia już do przerwy powinna prowadzić przynajmniej czterema bramkami i byłoby po meczu. Mieliśmy do przerwy dwa słupki Karola Musa i Huberta Pachowicza, przestrzelony strzał na pustą bramkę Bartka Chlebdy i jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych.

Cieszyła nas jednak gra Trójkolorowych. Gra kombinacyjna i z polotem.

Początek drugiej połowy i bardzo kontrowersyjna i niezrozumiała decyzja sędziego... który nas skrzywdził. Zawodnik gospodarzy wjechał ostro w nogi naszemu zawodnikowi Piotrkowi Filipkowi, który był przy piłce. Gdy oboje zawodnicy leżeli - piłkarze Limanovii byli przekonani, że jest faul dla nich. Wtedy do tej piłki podleciał zawodnik gospodarzy i kontynuował grę... a piłkarze Limanovii już stanęli przekonani o faulu dla nas, zresztą oboje zawodnicy leżeli na murawie i wili się z bólu. A tu okazało się, że sędzia pokazał przywilej korzyści dla Tarnovii, która jednym podaniem otworzyła sobie drogę prosto do bramki obok stojących zszokowanych zawodników Limanovii, którzy stanęli na widok leżących zawodnikowi obu drużyn (i przekonani, że faul dla nich). Zawodnicy Tarnovii śmiali się z tej sytuacji, ale nic na to poradzi.

Po straconej bramce Limanovia wciąż atakowała, Sebastian Jacak trafił w słupek z rzutu wolnego. Tarnowianie bardzo zaostrzyli grę, zawodnicy gospodarzy nie przebierali w środkach... 6 żółtych kartek dla gospodarzy i czerwona kartka w końcówce (w konsekwencji dwóch zółtych) pokazują styl jaki obrali w drugiej połowie... by za wszelką cenę obronić remis z Limanovią. Osiągnęli swój cel, ciesząc się z tego remisu jak z wygranej.

Dziękujemy bardzo naszym chłopakom za to, że pokazali ładny futbol oraz że zostawili dzisiaj kawał swojego zdrowia i zaangażowania na boisku Tarnovii.

(wo) Orkan zrezygnował z wyjazdu na mecz

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
16.  Olimpia Pisarzowa 21 2 0 2 19 11-49 0 1 10 4-28 0 1 9 7-21
Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Zapowiedź kolejki 22. 27-28 kwietnia 2019.

Limanovia Limanowa - Poprad Muszyna 26 kwietnia, 17:30 (piątek!)
Glinik Gorlice - Tarnovia Tarnów 27 kwietnia, 16:00

Jeszcze nic straconego, trzeba podtrzymać dobrą passę wszystkich wygranych u siebie, bo następny mecz gramy u siebie z liderem Popradem Muszyną, tj. w piątek 26 kwietnia 2019 o 17:30 na stadionie Limanovii. Zapraszamy!!!

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3692, Skomentowano 0 razy