MLJM: remis na Podhalu. Dublet kapitana drużyny Michała Garcarza.

2019-03-30 16:07:10
Małopolska Liga Juniorów Młodszych, II liga wojewódzka. To był ambitny i pełen zaangażowania mecz po obu stronach i chociaż padł remis ze wskazaniem na Limanovię, to jednak ten remis po walce i na trudnym terenie trzeba szanować.

NKP Podhale Nowy Targ - MKS Limanovia Indeco MOS.PL Limanowa 2-2 (1-1)

0:1 Michał Garcarz 13 min, 1:1 gospodarze 37 min, 2:1 gospodarze 53 min, 2:2 Michał Garcarz 75 min.

Żółta kartka: Wojciech Wąchała (Limanovia)

MKS LIMANOVIA: Patryk Osinko - Arkadiusz Kaleta, Arkadiusz Śliwa, Grzegorz Badyla - Michał Garcarz - Kamil Michalik (70 Kamil Tokarczyk), Adrian Twaróg (80 Patryk Tokarczyk), Łukasz Król, Jakub Czaja (60 Dawid Szewczyk) - Jakub Piaskowy (80 Patryk Zoń), Wojciech Wąchała (55 Paweł Kulig). A także: Jakub Wiktor. Trener: Tomasz Sebastjański. Kierownik drużyny: Mateusz Wroński.

Cios za cios

Po rozpoczęciu spotkania widać było, że gospodarze z Podhala objęli defensywną strategię gry. Nie podchodzili zbyt wysoko.

LIMANOVIA natarczywie i cierpliwie kreowała swoje akcje, aż do 13 minuty, kiedy to Michał Garcarz po przechwycie piłki w środku pola gry, przeprowadził indywidualną akcję i sam skończył akcję bramką. Bramkarz Podhala nie popisał się tą interwencją.

Po bramce dającej prowadzenie Limanovia dalej tworzyła swoje akcje, kreowała grę i znacznie przeważała, lecz 8 minut przed końcem 1. połowy niespodziewanie straciła bramkę na 1:1, tracąc gola zza pola karnego ze strzału z dystansu. Szkoda było tej bramki, ponieważ Limanovia wtedy bardzo przeważała i był to jedyny strzał gospodarzy na jej bramkę do przerwy. Jednak był to trudny strzał do obrony, piłka kozłowała przed bramkarzem Limanovii.

W drugiej połowie, Limanovia głodna bramek ruszyła z natarczywym atakiem, jednak już w 53 minucie Trójkolorowi zostali skarceni bramką gospodarzy i znowu z dystansu - strzałem z 30 metrów w same okienko bramki gości. Piłkarze z Podhala pierwszy raz w tym meczu objęli prowadzenie.

Goście z Limanowej po utracie drugiej bramki, nieco poddenerwowani obrotem sprawy - jeszcze bardziej zmobilizowali się - czego efektem była druga bramka kapitana Trójkolorowych Michała Garcarza w 73 minucie, który wykończył piękny cross Arkadiusza Kalety.

Limanovia przycisnęła w końcówce, mając jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, lecz do końca spotkania utrzymał się remis.

Z trudnego terenu Trójkolorowi mimo wszystko wywieźli cenny punkt.

Następny mecz ligowy Juniorzy młodsi Limanovii rozegrają na stadionie Limanovii, w sobotę 6 kwietnia 2019 r. o godz. 13:00 z Dalinem Myślenice.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3134, Skomentowano 0 razy