IV liga: Okocimski pokonany. Seria 10 meczów bez porażki.

2018-10-13 19:26:47
IV liga, grupa Małopolska-wschód, 11 kolejka. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza prowadzący w tabeli pokonali na wyjeździe Okocimski Brzesko. Limanovia przez większość meczu kontrolowała wydarzenia na boisku, jednak w końcówce było nerwowo.

Sędziowie dopuścili w końcówce do zbyt ostrej gry gospodarzy... a karali gości!

OKOCIMSKI BRZESKO - LIMANOVIA LIMANOWA 1:2 (0:1)

0:1 bramka dla Limanovii. Mateusz Matlęga 17 minuta. 1:1 bramka dla Okocimskiego z rzutu karnego (za przypadkową rękę w polu karnym). 70 minuta. 2:1 dla Limanovii. Filipek Piotr. 83 minuta.

Żółte kartki: Śnieg (Okocimski) - Witek, Orłowski, Nowak (Limanovia).
Czerwona kartka: Szymon Witek druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona kartka (zaraz po zakończonym meczu).

Skład MKS Limanovia: Daniel Bomba - Szymon Witek, Kacper Orłowski (12 Karol Filipek), Daniel Nowak, Karol Mus - Kamil Kurczab, Maciej Krzyżak, Sebastian Jacak, Mateusz Matlęga (78 Piotr Filipek) - Mateusz Lampart, Rafał Gadzina (60 Bartłomiej Żurek).

Sztab Limanovii podczas meczu: I trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener: Mateusz Wroński. Kierownik drużyny: Marian Wrona. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

Limanovia w pierwszej połowie posiadała wyraźną przewagę, ale wykorzystała tylko jedną okazję. Po podaniu Karola Filipka gola zdobył Mateusz Matlęga. Po zmianie stron wydawało się, że goście kontrolują wydarzenia na boisku, ale chwila nieuwagi diametralnie zmieniła obraz gry. W polu karnym obrońca Limanovii upadając dotknął piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Drużyna z Brzeska nie zmarnowała okazji i doprowadziła do wyrównania. Chwilę później Daniel Bomba w efektowny sposób obronił groźny strzał zawodnika gospodarzy.

Ostatnie słowo należało jednak do Trójkolorowych. Po podaniu od Bartłomieja Żurka zwycięskiego gola zdobył Karol Filipek (który w tym meczu strzelił gola i zaliczył asystę).

W końcówce zawodnicy Limanovii mieli bardzo duże pretensje do sędziów (uzasadnione), którzy ich zdaniem pozwolili na zbyt ostrą grę Okocimskiego (o mały włos nie skończyło się to poważnymi kontuzjami Trójkolorowych), co z kolei skończyło się... wyrzuceniem trenera Limanovii z ławki trenerskiej na trybuny w ostatniej minucie doliczonego czasu gry (!) oraz drugą żółtą kartkę ujrzał zawodnik Limanovii Szymon Witek zaraz po zakończonym meczu (!).

Nawet "święty" by nie wytrzymał, bo zdrowie piłkarzy jest najważniejsze! Jak można było dopuścić do tak ostrej gry??

LKS Szaflary 2-0 Tarnovia Tarnów 12 października, 16:30

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Limanovia Limanowa 11 28 9 1 1 26-9 6 0 0 17-5 3 1 1 9-4 1 1 0 1 0 1-1
2.  Poprad Muszyna 11 28 9 1 1 21-6 5 1 0 11-3 4 0 1 10-3 1 1 0 1 0 1-1
3.  Unia Tarnów 11 23 7 2 2 20-8 4 1 0 9-3 3 1 2 11-5
4.  Sandecja II Nowy Sącz 11 18 6 0 5 22-12 4 0 1 16-4 2 0 4 6-8
5.  Orkan Szczyrzyc 10 17 5 2 3 18-13 4 1 1 12-6 1 1 2 6-7 1 1 0 1 0 0-0
6.  LKS Szaflary 11 17 5 2 4 13-18 4 0 3 10-11 1 2 1 3-7 1 1 0 1 0 0-0
7.  Barciczanka Barcice 11 16 5 1 5 16-16 4 1 1 13-5 1 0 4 3-11
8.  Watra Białka Tatrzańska 11 16 5 1 5 21-24 5 0 1 16-8 0 1 4 5-16