MLJS: Profi bezsilne z juniorami młodszymi. Limanovia na pudle!

2018-06-05 10:27:31
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 29. Limanovia pewnie pokonała na wyjeździe AP Profi Zielonki 4:0, zapewniając sobie III miejscu w MLJS. Trener juniorów starszych Łukasz Bukowiec zabrał na wyjazd aż 10 juniorów młodszych.

Trójkolorowi bez względu na wyniki ostatnich dwóch meczów zakończą rozgrywki na trzecim, najniższym stopniu podium, co należy uznać za duży sukces.

AP Profi Zielonki - MKS Limanovia Elektrical MOS.PL Limanowa 0:4 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Żurek (as. Andrzej Mrożek) 40 minuta, Bartłomiej Żurek (as. Maciej Tarasek) 55 minuta, Paweł Pławecki (as. Bartłomiej Żurek) 70 minuta, Paweł Matras (as. Michał Napora) 75 minuta.

Mecz odbył się na boisku: Piasta Wołowice.

Skład: Jakub Wiktor, Andrzej Mrożek, Kacper Skrzatek, Grzegorz Król (75 Jakub Czaja), Paweł Pławecki (75 Karol Postrożny), Dawid Mrożek (60 Szymon Orzeł), Paweł Matras, Michał Napora (75 Wojciech Jędrzejek), Adrian Stajnder (70 Michał Garcarz) Maciej Tarasek (60 Jakub Piaskowy), Bartłomiej Żurek (70 Szymon Pietrzak). Trener: Łukasz Bukowiec.

O meczu:
Mecz z Profi okazał się dla Limanovii bardzo wymagającym starciem. Drużyna gospodarzy grała bardzo efektywnie, potrafiła wyjść spod pressingu Limanowian. W pierwszych minutach tego spotkania Trójkolorowi mieli 2 klarowne sytuacje z rzutów różnych.

Pierwsza połowa była dość spokojna, gospodarze wykorzystali aspekt swojego dużego boiska i spokojnie operowali piłką w strefie swojej obrony. Limanovia ustawiła się niżej i czekała na możliwość przejęcia piłki. Jednak przez kilka fragmentów Trójkolorowi mieli okazje rozgrywać piłkę, co dało kilka okazji do oddania strzału. Przy pressingu gospodarzy Limanowianie często starali się wykorzystać wysoko ustawioną obronę przeciwnika, a jedno z takich długich podań Andrzeja Mrożka zakończyło się jeszcze przed przerwą bramką Bartłomieja Żurka, który przelobował bramkarza gospodarzy.

II połowa to popis skuteczności Limanovii. Bramki Bartłomieja Żurka, Pawła Matrasa i Pawła Pławeckiego to wynik dobrej, kombinacyjnej gry, i szybkiego wyjścia do ataku po odbiorze piłki. Gospodarze mieli kilka znakomitych okazji do strzelenia bramki, jednak albo ich strzały minimalnie mijały bramkę gości, albo w ostatniej chwili interweniowali obrońcy lub bramkarz Jakub Wiktor (2002 rocznik), który udanie zadebiutował w lidze juniorów starszych, rozgrywając całe spotkanie 90 minut.

Na duży plus należy odnotować wejście wielu juniorów młodszych, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W 75 minucie na boisku przebywało aż 10 zawodników występujących na codzień w MLJM, a czterech z nich jest jeszcze z rocznika 2002 (Jakub Wiktor - bramkarz, Jakub Piaskowy, Michał Garcarz i Jakub Czaja), czyli że w przyszłym sezonie będą oni wciąż jeszcze w wieku juniora młodszego.

Podsumowując, był to mecz z trudnym rywalem, który bardzo dobrze grał piłką i miał wiele okazji do strzelenia gola. Jednak Trójkolowi pokazali zaangażowanie, dobrą skuteczność i to, że nawet z tak dobrze grającym przeciwnikiem można wygrać różnicą czterech goli.

Zapowiedź DERBÓW w środę ze Słopnicami:

Już w najbliższą środę derby ziemi limanowskiej, w ramach zaległej 17-tej kolejki o mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. MKS Limanovia podejmie KS Sokół Słopnice.

Na "papierze" faworytem są gospodarze. Trójkolorowi bez względu na wyniki ostatnich dwóch meczów zakończą rozgrywki na trzecim, najniższym stopniu podium. Sokół Słopnice znajduje się co prawda w dolnej części tabeli, ale 12 miejsce i dotychczasowy dorobek punktowy gwarantują pewne utrzymanie. W ostatniej kolejce goście zatrzymali u siebie nowego mistrza - RKS Garbarnia Kraków i w środę postarają się o sprawienie kolejnej niespodzianki. Liczymy na doskonałe widowisko obfitujące w piękne gole i zwroty akcji.

Mecz odbędzie się na zmodernizowanym stadionie Limanovii ze sztuczną nawierzchnią w środę 6 czerwca 2018 o godz. 18:00, a skrót spotkania obejrzycie Państwo na kanale YouTube - CFsport.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3426, Skomentowano 0 razy