MLJS: Udany rewanż z Bochnią, BKS poległ w drugiej połowie.

2018-06-01 16:16:07
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 28. Limanovia pewnie pokonała BKS Bochnia, umacniając się na III miejscu w MLJS. W pierwszej połowie Trójkolorowi razili brakiem skuteczności i dopiero po przerwie worek z bramkami rozwiązał się.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - BKS Bochnia  5-2 (0-1)

Bramki:
0:1 Mirosław Tabor (asysta Dominik Juszczak) 9 minuta.
1:1 Adrian Stajnder (asysta Bartłomiej Żurek) 51 minuta.
1:2 Dominik Juszczak 57 minuta.
2:2 Paweł Matras (asysta Piotr Matras) 66 minuta.
3:2 Bartłomiej Żurek (asysta Paweł Matras) 78 minuta.
4:2 Dawid Mrożek (asysta Bartłomiej Żurek) 85 minuta.
5:2 Paweł Matras (asysta Piotr Matras) 89 minuta.

Żółta kartka: Piotr Czerwiński (Bochnia). Sędzia główny: Krzysztof Tokarczyk.

Skład Limanovii: Karol Pietrzak - Andrzej Mrożek, Kacper Skrzatek, Grzegorz Król, Mateusz Matlęga (46 Paweł Matras), Piotr Matras (85 Łukasz Król), Mirosław Kordeczka (46 Dawid Mrożek), Maciej Krzyżak (46 Paweł Pławecki), Adrian Stajnder, Maciej Tarasek (79 Dawid Szewczyk), Bartłomiej Żurek (85 Mariusz Wielocha). Trener: Łukasz Bukowiec.

BKS Bochnia: Marcin Seweryn - Piotr Czerwiński, Paweł Slot, Marcin Palej, Jakub Machaj, Bartłomiej Chlebek, Dominik Juszczak, Kacper Sądel (75 Kacper Musiał), Piotr Kazek (67 Jakub Polański), Krzysztof Satola, Mirosław Tabor. A także: Karol Buczek. Trener: Piotr Górecki.

Na mecz z BKS-em trener Limanovii Łukasz Bukowiec powołał do kadry juniorów starszych aż 6 juniorów młodszych: Andrzej Mrożek, Grzegorz Król, Paweł Matras, Łukasz Król, Dawid Szewczyk, Mariusz Wielocha. Wszyscy zagrali w tym spotkaniu.

Opis meczu:

W początkowej fazie meczu Limanovia nie potrafiła poradzić sobie z wysoko grającą drużyną gości. W 9 minucie spotkania prosty błąd obrońcy gospodarzy sprawił, że BKS strzelił bramkę (Mirosław Tabor as. Dominik Juszczak) i wyszedł na prowadzenie. Początek meczu należał do gości, lecz od 25 minuty Limanovia w końcu zaczęła wykorzystywać wysokie ustawienie BKS-u i podaniami prostopadłymi stwarzać sobie okazję za okazją. Mimo, że okazję miał Bartłomiej Żurek, Mirosław Kordeczka i Maciej Tarasek, to żaden z nich nie był w stanie pokonać dobrze broniącego w pierwszej połowie Marcina Seweryna.

Początek drugiej połowy w wykonaniu Limanovii mógł naprawdę się podobać, ponieważ młodzi zawodnicy w ciągu 6 minut stworzyli sobie dwie 100% okazje. Jedną z nich z zimną krwią wykorzystał Adrian Stajnder (as. Bartłomiej Żurek), który w bardzo ładny sposób położył bramkarza i dał remis gospodarzom. Mogło by się wydawać, że po tak dobrym początku drugiej połowy Limanovia pójdzie za ciosem i strzeli jeszcze kilka bramek, a stało się zupełnie inaczej. BKS wykorzystał  błąd w ustawieniu  gospodarzy i Dominik Juszczak dał ponowne prowadzenie drużynie z Bochni.

Mocno podirytowana Limanovia ruszyła do przodu i do odrabiania starat, podobnie jak w pierwszej połowie, wykorzystując bardzo wysokie ustawienie obrońców BKS-u. Tym sposobem gry Trójkolorowi stworzyli sobie bardzo dużo okazji do strzelenia bramki, a cztery z nich zawodnicy gospodarzy wykorzystali i ostatecznie Limanovia w pełni zasłużenie wygrała 5:2 i tym samym mocno przybliżyła się do zakończenia sezonu na 3 miejscu.

Zapowiedź ostatnich trzech meczów sezonu:

Spotkanie w ramach 29. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a AP Profi Zielonki (wyjazd) na stadionie Piasta Wołowice. Dnia: 3 czerwca 2018 (niedziela) o godz. 14:00.

Zaległe spotkanie w ramach 17. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a Sokół Słopnice (u siebie) na stadionie MKS Limanovia. Dnia: 6 czerwca 2018 (środa) o godz. 18:00. RELACJA Z MECZU DERBOWEGO W: CF SPORT.

Spotkanie w ramach 30. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a Dunajec Nowy Sącz (u siebie) na stadionie MKS Limanovia. Dnia: 10 czerwca 2018 (niedziela) o godz. 9:00.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3604, Skomentowano 0 razy