MLJM: Rozbita Soła, dobra gra zmienników. Cztery asysty Węglarza.

2018-05-26 14:17:54
Małopolska Liga Juniorów Młodszych II liga, kolejka 12. Limanovia bez kilku czołowych zawodników potrafiła pokazać charakter i postawić się Sole Oświęcim. Trójkolorowi wysoko wygrali na własnym terenie i są blisko awansu do I ligi MLJM.

MKS Limanovia Indeco MOS Limanowa - KS Soła Oświęcim  6-2 (2-2)

Mecz trwał 2 x 40 minut.

Tak padły bramki:

0:1 prowadzenie dla gości: "strzał życia" z dystansu z ponad 30 metrów w same "widły" i jeszcze odbita piłka od słupka w 20 minucie.

1:1 bramka wyrównująca dla Limanovii: rozegrany rzut wolny, płaskim strzałem po ziemi z 18 metrów Szymon Majeran (asysta Konrad Węglarz) w 30 minucie.

1:2 znowu goście objęli prowadzenie: rzut wolny i mocny strzał pod poprzeczkę, bramkarz Limanovii Jakub Wiktor bardzo efektownie broni wybijając piłkę w górę, która odbiła się jeszcze od poprzeczki. Nikt jednak z obrońców Limanovii nie ruszył, a goście po strzale ruszyli na bramkarza gospodarzy, czego efektem był gol z dobitki z głowy do pustej bramki.

2:2 wyrównujący gol "do szatni" dla Limanovii uspokoił trochę grę Trójkolorowych po przerwie i zarazem dał mniejszą pewność gościom w II połowie. Strzelcem bramki: Adrian Twaróg (asysta Konrad Węglarz) w 39 minucie.

3:2 ponownie Adrian Twaróg: strzał z 25 metrów pod poprzeczkę (asysta Jakub Piaskowy) w 42 minucie.

4:2 ponownie Szymon Majeran z akcji (asysta Konrad Węglarz) w 44 minucie.

5:2 Jakub Piaskowy strzałem z dystansu (asysta Konrad Węglarz) w 70 minucie.

6:2 Mariusz Wielocha ustalił wynik spotkania (asysta Konrad Kowalik) w 78 minucie.

Skład Limanovii: Jakub Wiktor - Michał Garcarz (C), Wojciech Jędrzejek, Arkadiusz Kaleta, Szymon Orzeł, Szymon Majeran (72 Wiktor Mrozek), Konrad Węglarz (70 Mariusz Wielocha), Adrian Twaróg (58 Dawid Szewczyk), Szymon Pietrzak, Jakub Piaskowy (68 Konrad Kowalik), Jakub Czaja (68 Łukasz Król). A także: Paweł Matras. Trener: Tomasz Sebastjański.

Sędzia główny: Andrzej Biskup. Sędzia asystent 1: Bogdan Bieda. Sędzia asystent 2: Tomasz Zawada.

"Pępowina" odcięta

Niezwykle ciekawy mecz i pełen wartkiej akcji. Co ciekawe, Limanovia pierwszy raz zagrała bez swoich "kadrowiczów" z pierwszego zespołu i wygrała. Zmiennicy dojrzeli już do tego, żeby ciężar gry brać na siebie. Bardzo dobry występ zanotowali nie tylko zmiennicy w pierwszym skladzie, ale i rezerwowi, którzy weszli w meczu. To dobry prognostyk na następne mecze.

Szeroka kadra juniorów młodszych

Limanovia w rundzie wiosennej dysponuje szeroką kadrą juniorów młodszych, którzy systematycznie chodzą na treningi i ciągle robią postępy. W końcówce sezonu ma to kluczowe znaczenie. W meczu z Sołą Oświęcim pierwszy raz zabrakło w zespole kadrowiczów z pierwszej drużyny (Andrzej Mrożek, Grzegorz Król i Paweł Matras - który był co prawda na ławce, ale nie wszedł na boisko, poniewaz jest szykowany do pierwszej drużyny i na juniorów starszych w niedzielę). Pauzował także za czerwoną kartkę bramkarz Konrad Jędrzejek, a Jakub Urbański nadal leczy kontuzję.

To się opłaciło, bo zmiennicy zagrali mądrze i z finezją.

Aktualna tabela po 12 kolejce:
1. Dąb Paszkówka 12 29:14 28 pkt. (Awans)
2. MKS Limanovia 12 35:15 27 pkt. (Awans)
3. Pcimianka Pcim 11 27:17 18 pkt.
4. Okocimski KS 12 21:24 17 pkt.
5. Dunajec Nowy Sącz 12 18:24 14 pkt. (Spadek)
6. Soła Oświęcim 12 18:23 13 pkt. (Spadek)
7. Hutnik Kraków 12 19:28 11 pkt. (Spadek)
8. Wiatr Ludźmierz 11 9:31 4 pkt. (Spadek)

Blisko awansu do I Ligi Małopolskiej Juniorów Młodszych

Limanovii brakuje tylko 1 punkta do lidera Dąb Paszkówka oraz Trójkolorowi potrzebują jeszcze tylko 1 punkta do awansu do I ligi MLJM (pod warunkiem, że Pcimianka wygra juz wszystkie mecze do końca).

Zapowiedź następnego meczu juniorów młodszych Limanovii  -  z Okocimskim Brzesko:

W dniu 31 maja 2018 r. (czwartek, w Boże Ciało) o godz. 10:00, MKS Limanovia zagra na wyjeździe z Okocimskim Brzesko.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3979, Skomentowano 0 razy