MLJS: Remis z liderem Garbarnią i bomba Wojciecha Jędrzejka. Twierdza niezdobyta!

2018-05-14 13:57:55
Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 25. Limanovia po remisie w meczu na szczycie z liderem Garbarnią Kraków utrzymała III miejsce w lidze. Trójkolorowi są jedynym zespołem w lidze, którzy u siebie jeszcze nie przegrali.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - RKS Garbarnia Kraków  1-1 (1-0)

Bramki: 1:0 Dawid Pasternak samobójcza (po strzale zawodnika Limanovii Wojciecha Jędrzejka) 37 minuta. 1:1 Bartosz Baran 53 minuta.

Żółte kartki: Michał Napora, Mirosław Kordeczka - Marcin Kołtoń, Dawid Pasternak, Kamil Radłowski, Daniel Obtułowicz, Aleksander Strzeboński.

Sędzia główny: Krzysztof Tokarczyk. Widzów: 200.

Skład MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Michał Napora, Mirosław Kordeczka, Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Maciej Krzyżak (46 Szymon Orzeł), Dawid Mrożek (60 Mateusz Smoter), Bartłomiej Żurek (80 Dawid Hojda), Adrian Stajnder, Paweł Pławecki, Wojciech Jędrzejek (74 Jakub Czaja). Trener: Łukasz Bukowiec.

Skład RKS Garbarnia: Konrad Wąsik (85 Mateusz Piotrowski), Paweł Kloc, Marcin Kołton (88 Adrian Kudelski), Patryk Paczka, Bartosz Baran, Bartłomiej Mruk (46 Aleksander Strzeboński), Marcin Buda (50 Daniel Obtułowicz), Oskar Baranik, Kamil Radłowski (60 Jakub Burkowicz), Mateusz Buryło, Daniel Penszkal (14 Dawid Pasternak). A także: Adrian Gawor. Trener: Stanisław Śliwa.

W I połowie Limanovia rozgrywała bardzo dobre spotkanie i gra toczyła się w szybkim tempie. Trójkolorowi posiadali optyczną przewagę, zasłużenie prowadząc do przerwy po golu samobójczym, który wpadł po tym jak po "bombie" z dystansu z około 30 metrów Wojciecha Jędrzejka (junior młodszy) bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę, a obrońca Garbarni tak niefortunnie interweniował, że głową wbił piłkę do swojej bramki.

Po przerwie lider z Krakowa ruszył do ataku, a gospodarze umiejętnie odpierali te ataki, po przejęciu piłki cierpliwie i konsekwentnie budując atak pozycyjny. Niestety po stracie piłki przez Trókolorowych w środku boiska, Garbarnia przeprowadziła udaną kontrę i napastnik gości Bartosz Baran dał wyrównanie dla RKS-u. Limanovia w końcówce mogła przechylić szalę zwycięstwa, po pięknym uderzeniu Michała Napory z rzutu wolnego z około 20 metrów piłkę odbił Konrad Wąsik pod nogi Mateusza Smotra, jednak jego strzał był zbyt słaby i obrońca gości wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

Twierdza niezdobyta!

Limanovia jako jedyna z wszystkich drużyn w lidze jeszcze u siebie nie doznała smaku porażki.

Brawa należą się Trójkolorowym, ponieważ stadion Limanovii jest jak dotychczas - jedyną niezdobytą "Twierdzą" na swoim terenie w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych w bieżacym sezonie. Wszyscy rywale pogubili tutaj punkty.

Zapowiedź następnego meczu z Unią Tarnów:

Spotkanie w ramach 26. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a ZKS Unia Tarnów. Dnia: 20 maja 2018 (niedziela) o godz. 15:00 na stadionie im. Romana Szumilasa w Limanowej.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3836, Skomentowano 0 razy