MLJM: Limanovia idzie jak burza. Okocimski poległ w Limanowej.

2018-04-21 19:12:55
Małopolska Liga Juniorów Młodszych II liga, 6 kolejka. Limanovia umocniła się na pozycji lidera. Wszystko wskazuje na to, że o awans do I ligi MLJM powalczą już tylko dwie ekipy z najlepszym dorobkiem punktowym: Limanovia i Dąb Paszkówka.

MKS Limanovia Indeco MOS Limanowa - Okocimski KS Brzesko  2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Piaskowy (asysta Jakub Urbański) 46 min. 2:0 Szymon Pietrzak (asysta Szymon Majeran) 75 min.

Skład Limanovii: Konrad Jędrzejek - Grzegorz Król, Michał Garcarz, Andrzej Mrożek (C), Wojciech Jędrzejek (55 Arkadiusz Kaleta), Szymon Majeran - Adrian Twaróg (41 Jakub Czaja), Szymon Orzeł (21 Jakub Urbański), Szymon Pietrzak - Jakub Piaskowy (75 Konrad Kowalik), Konrad Węglarz. A także: Jakub Wiktor, Dawid Szewczyk, Mariusz Wielocha, Łukasz Król. Trener: Tomasz Sebastjański.

Limanovia od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowała wydarzenia boiskowe. Goście wyglądali na zaskoczonych nowoczesnym systemem gry Limanowian.

W pierwszych 20 minutach klarowne sytuacje do zdobycia bramki mieli zarówno Jakub Piaskowy (składna akcja gospodarzy), jak i Adrian Twaróg (po rozegraniu rzutu rożnego), niestety snajperom MKS'u zabrakło trochę szczęścia i precyzji.

Swoją szansę miał również Grzegorz Król, który głową skierował piłkę w stronę bramki gości, dobrze spisał się jednak bramkarz przyjezdnych.

Przedwcześnie plac gry zmuszony był opuścić Szymon Orzeł, któremu odnowiła się kontuzja kolana. Na boisku zameldował się wówczas Jakub Urbański.

Wysoki pressing oraz dobra organizacja gry zmusiła Okocimskiego do głębokiej defensywy.

W drugiej połowie kibice wreszcie doczekali się bramek. Wynik w 46 minucie otworzył Jakub Piaskowy, który wykończył oskrzydloną akcję Limanowian. Na kolejne trafienie przyszło czekać aż do 75 minuty, kiedy Szymon Pietrzak ustalił wynik spotkania po dobitce strzału Szymona Majerana.

Po 6 kolejkach Limanovia z dorobkiem 16 punktów przewodzi w ligowej tabeli.

Zapowiedź następnego meczu juniorów młodszych Limanovii  -  z Wiatrem Ludźmierz:

W dniu 28 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 16:00, Limanovia zagra na wyjeździe z drużyną Wiatr Ludźmierz.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3422, Skomentowano 0 razy