II sparing Limanovii: Wyrównany mecz z Podhalem i minimalna przegrana.

2018-01-20 21:36:15
Drugi sparing Limanovii: mecz mógł się bardzo podobać kibicom, stał na wysokim poziomie taktycznym i technicznym. Obie drużyny prezentowały dużą kulturę gry i miały przy tym po kilka klarownych sytuacji na strzelenie bramki.

NKP Podhale Nowy Targ - MKS Limanovia Limanowa 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Mecz trwał: 105 minut (3 x 35 minut), bramka dla gospodarzy strzelona w 83 minucie.

Skład MKS Limanovia: Daniel Bomba (70 Maciej Kordeczka) - Szymon Witek, Dawid Plata (53 Paweł Matras), Kacper Orzeł, Daniel Nowak, Grzegorz Mus (35 Zawodnik testowany), Karol Mus (70 Grzegorz Mus), Kamil Kurczab, Sebastian Jacak (83 Dawid Plata), Piotr Kaczor (53 Norbert Czaja), Szymon Burkat (83 Piotr Kaczor).

Na sparing z Nowym Targiem pojechało tylko 13 zawodników z pola plus 2 bramkarzy (w Limanovii z różnych losowych powodów nie mogło wystąpić na Podhalu aż 10 piłkarzy, którzy są w szerokiej kadrze pierwszej drużyny).

Natomiast zespół z Podhala dysponował dwoma 11-ami, w dodatku najlepszy skład trener Podhala wystawił na 3 tercję, gdy zawodnicy Limanovii byli już mocno podmęczeni. Spora część zawodników Limanovii rozegrała ten mecz w pełnym wymiarze... 105 minut.

Mimo wszystko, drużyna Trójkolorowych wypadła naprawdę z dobrej strony. Pierwsza tercja należała do Limanovii, już po 15 minutach mogła prowadzić 3:0, między innymi po strzale w słupek Piotra Kaczora w sytuacji sam na sam. Druga tercja była już remisowa. A trzecia odsłona należala do Podhala, który wprowadził do gry świeże siły z najmocniejszego składu.