Trzech zawodników Limanovii z brązowym medalem MMP U-20.

2017-12-19 06:55:50
Na hali w Łęczycy zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu do lat 20. Na najniższym stopniu podium stanął zespół BSF ABJ Bochnia, w którym występują 3 piłkarze Limanovii: Sebastian Jacak, Mateusz Matlęga, Piotr Matras.

W przedświąteczną niedzielę w hali sportowej w Łęczycy zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-20. Najwyższe trofeum zdobyła drużyna Rekordu Bielsko-Biała (obroniła tytuł z poprzedniego roku). W finale Bielszczanie pokonali drużynę UMCS Lublin.

Na najniższym stopniu podium stanął zespół BSF ABJ Bochnia, który po niezwykle wyrównanym i zaciętym spotkaniu zwyciężył FC Kartuzy 3:2.

Należy dodać, że zarówno Mateusz Matlęga, jak i Piotr Matras są jeszcze w wieku juniora starszego (MKS Limanovia Elektrical MOS.PL Limanowa) i byli najmłodszymi zawodnikami w swojej drużynie futsalowej, tylko 1 zawodnik był od nich młodszy. Natomiast Sebastian Jacak jest już w wieku seniora, ponadto podstawowym zawodnikiem pierwszej drużyny Limanovii i najstarszym w kategorii U-20.

Trzeba podkreślić, że bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze Limanovii na parkiecie, którzy w halowym wydaniu piłki nożnej reprezentują Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu w Bochni i są w nim również czołowymi zawodnikami.

Poniżej wyniki drużyny bocheńskiej, w nawiasie bramki zawodników Limanovii:

Faza grupowa:
BSF ABJ Bochnia 2-1 AZS UW Warszawa (bramka Mateusz Matlęga)
BSF ABJ Bochnia 3-1 Piast Gliwice
Rekord Bielsko-Biała 2-1 BSF ABJ Bochnia

Faza pucharowa:
BSF ABJ Bochnia 3-0 Red Dragons Pniewy (bramka Sebastian Jacak)
BSF ABJ Bochnia 0-2 AZS UMCS Lublin

W meczu o 3 miejsce:
FC Kartuzy 2-3 BSF ABJ Bochnia (dwie bramki Sebastian Jacak i jedna bramka Mateusz Matlęga)

Skład drużyny bocheńskiej BSF Bochnia: Konrad Biernat, Jakub Smoleń - Arkadiusz Budzyn, Sebastian Jacak, Patryk Kura, Karol Filipek, Dominik Juszczak, Mateusz Matlęga, Dawid Grzyb, Jakub Berliński, Piotr Kazek, Mirosław Tabor, Piotr Matras, Krzysztof Stós. Trener: Janusz Piątek.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3501, Skomentowano 0 razy