MLJS: wygrana z liderem Garbarnią!! SKRÓT FILMOWY.

2017-10-09 15:27:24
Małopolska Liga Juniorów Starszych, 10. kolejka. Podopieczni Łukasza Bukowca pokonali Garbarnię Kraków, lidera ligi mającego aspiracje na awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych, w dodatku na jego własnym boisku! W relacji skrót filmowy.

RKS Garbarnia Kraków - Limanovia ELEKTRICAL MOS.PL Limanowa 1:3 (1:2)

BRAMKI: 0-1 Mateusz Matlęga głową 12 min. (asysta: Maciej Tarasek), 0-2 Bartłomiej Żurek 21 min. (asysta: Maciej Krzyżak), 1-2 Jakub Burkowicz dla Garbarni 45 min. (asysta: Kamil Radłowski), 1-3 Maciej Tarasek 88 min. (strzał z dystansu 30 metrów!).

Żółta kartka: Kamil Radłowski (Garbarnia).

Sędziowie: Tomasz Tatarzyński oraz Aleksander Najman i Artur Daniel (KS Małopolski ZPN).

Limanovia: Kordeczka Maciej (bramkarz) - Liptak Mariusz, Łękawa Konrad, Matlęga Mateusz, Hojda Dawid, Krzyżak Maciej (kapitan drużyny), Matras Piotr, Pławecki Paweł, Tarasek Maciej, Stajnder Adrian (78 Mrożek Dawid), Żurek Bartłomiej (60 Smoter Mateusz). Trener: Łukasz Bukowiec.

Garbarnia: Mateusz Buryło - Aleksander Strzeboński, Daniel Penszkal, Dawid Pasternak, Oskar Baranik - Patryk Paczka, Marcin Kołton, Paweł Kloc (31 Jakub Burkowicz), Kamil Radłowski (60 Kacper Klimczyk) - Bartosz Baran (80 Marcin Buda), Daniel Obtułowicz (46 Mateusz Piotrowski).

Relacja minutowa ze strony Garbarni:

W 5. minucie z rzutu wolnego z 30. metrów bardzo dobrze przymierzył Bartosz Baran, Maciej Kordeczka ze sporym szczęściem i na raty zdołał obronić jego strzał. Za chwilę po kornerze wykonanym przez Barana i zgraniu piłki przez Daniela Penszkala Daniel Obtułowicz "główkował' w słupek. Juniorzy Garbarni nie zdołali otworzyć wyniku meczu z Limanovią, ale też nie poszli za ciosem, a nawet pozwolili sobie na pewną nonszalancję.

Ta nie została ukarana od razu, bo w 11. minucie w efekcie niepotrzebnej zabawy stoperów Garbarni w posiadanie piłki w polu karnym gospodarzy wszedł Bartłomiej Żurek i dopiero bardzo ofiarna interwencja Aleksandra Strzebońskiego na wślizgu pozwoliła Brązowym odetchnąć z ulgą. Za chwilę jednak po rzucie rożnym wykonanym przez Macieja Taraska Mateusz Matlęga głową skierował piłkę do bramki Mateusza Buryły.

W 16. minucie po kombinacyjnej wymianie podań pomiędzy Adrianem Stajnderem a Żurkiem bramkarz Garbarni zdołał wyjaśnić sytuację. W 18. minucie Paweł Pławecki uderzył zza szesnastki, ale Buryło nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi po kornerze wykonanym przez Marcina Kołtona i strzale głową Penszkala Matras wybił piłkę z linii bramkowej.

W 21. minucie Maciej Krzyżak zagrał do Żurka, ten już w polu karnym ograł obrońcę Garbarni i pokonał Buryłę.

W 25. minucie po podaniu Barana Obtułowicz nie znalazł kolejnym podaniem Kołtona. W 35. minucie po wybloku Obtułowicza Baran na 15. metrze "wygrał" pozycję z obrońcą, ale strzelił za słabo by zaskoczyć Kordeczkę. W 39. minucie po kornerze bitym przez Kołtona Kordeczka dosłownie zdjął piłkę z głowy Penszkala. W 40. minucie Piotr Matras uruchomił Stajndera, ale ten nie uderzył czysto w piłkę i Buryło nie miał kłopotu z jej opanowaniem. W 42. minucie po rajdzie i podaniu Matrasa strzał Żurka sparował na korner Buryło.

W 45. minucie po dograniu Kamila Radłowskiego filigranowy pomocnik Garbarni Jakub Burkowicz strzałem z woleja - w sposób uchwycony na zdjęciu przez Urszulę Rymarczyk - pokonał Kordeczkę, a pika znalazła się w bramce mimo rozpaczliwej interwencji jednego z obrońców gości.

Gol zdobyty "do szatni' rozkręcił Garbarzy, ale też juniorzy Limanovii nie przyjęli otwartej gry, asekurowali własne tyły i koncentrowali się na szukaniu szansy w kontrach.

W 47. minucie Kordeczka zneutralizował zagrożenie po groźnym dośrodkowaniu Burkowicza. W 49. minucie Buryło dalekim wykopem uruchomił Paczkę, ten po wprowadzeniu piłki w pole karne próbował uderzać po długim rogu. Piłka ostatecznie minęła słupek, a nie zdołali jej przed opuszczeniem placu gry dopaść ani Penszkal, ani Kołton. W 60. minucie dośrodkowanie Mateusza Piotrowskiego przeciął Kordeczka.

W 69. minucie Brązowi mieli kapitalną okazję do wyrównania: Baran posłał prostopadłe podanie do Paczki, ale po strzale kapitana Garbarni Kordeczka paradą sparował piłkę, która odbiła się jeszcze od górnej części poprzeczki. W 72. minucie szarżujący przez pół boiska Kołton zagrał do Burkowicza, ten jednak w sytuacji sam na sam stracił równowagę w polu karnym. W 73. minucie po strzale Penszkala z rzutu wolnego z dystansu piłka po rykoszecie wyszła na korner. W 77. minucie po akcji Piotrowskiego, który wymanewrował obrońcę i dograł piłkę wzdłuż bramki Burkowicz strzelił obok celu. Za chwilę po wymianie podań Kołtona z Piotrowskim z boku pola karnego powstrzymał Burkowicza Krzyżak.

W 88. minucie podanie Kacpra Klimczyka do Strzebońskiego przechwycił jeszcze na swojej połowie Tarasek i pognał w kierunku bramki Buryły. Widząc wysoko ustawionego bramkarza gospodarzy posłał futbolówkę do bramki z około 30. metrów... (piękna bramka - stadiony świata!)

Odpowiedź Garbarni mogła być natychmiastowa. Po dalekim dograniu Kołtona Kordeczka uprzedził Penszkala. W doliczonym już czasie gry najpierw Buryło uprzedził Dawida Mrożka, a po podaniu Penszkala Buda strzelił obok słupka.

*     *     *

* Skrót meczu RKS Garbarnia Kraków - MKS Limanovia Limanowa, 07.10.2017 z CF SPORT: https://www.youtube.com/watch?v=1DEFDeAce6g#action=share

Zapowiedź następnego meczu:
Następny mecz ligowy w ramach 11. kolejki juniorzy starsi Limanovii rozegrają na wyjeździe z Unią Tarnów, w dniu 15 października 2017 (niedziela) o godz. 11:30.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3849, Skomentowano 0 razy

MLJS: Wygrana na wyjeździe z liderem Garbarnią Kraków 3-1 (jesień 2017)