Derby w MLJS: Limanovia wysoko pokonała Słopnice

2016-09-08 06:41:23
MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH, 5 kolejka. Limanovia przed własną publicznością pokonała w derbach ziemi limanowskiej Sokół Słopnice 4:0 (1:0)

MKS LIMANOVIA LIMANOWA – KS SOKÓŁ SŁOPNICE   4 : 0   (1 : 0)

1:0 N. Czaja 3, 2:0 M. Matlęga 54, 3:0 M. Kuchta 75, 4:0 M. Kuchta 90(+3)

Żółte kartki: M. Matlęga, M. Krzyżak, N. Czaja, M. Kuchta, D. Mrożek – F. Nowak, Kamil Śliwa.

Widzów 300.

LIMANOVIA: Pietrzak (86 Kordeczka) – Bartosz (68 Gąsiorek), Plata, Śmierciak, Matras – Matlęga (54 Mrożek), Krzyżak (58 Śliwa), N. Czaja (46 Wąsowicz), Kurek – K. Mus, Żurek (65 Kuchta).

SOKÓŁ: Kryjomski – Tomera, K. Grucel, K. Banach (73 Franczak), Madoń – Sobczak (46 Jasica), Papież, F. Nowak, P. Nowak (57 Kowalczyk) – D. Pach, Kamil Śliwa.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy, bo już w 3 minucie Norbert Czaja otrzymał podanie ze skrzydła i płaskim strzałem pokonał Kryjomskiego. Limanovia spisywała się lepiej, ale po pierwszej połowie nie zanosiło się na wysoką porażkę beniaminka ze Słopnic, który do tej pory w czterech meczach zdobył 10 punktów. Po zmianie stron gospodarze nie dali złudzeń rywalowi komu należy się zwycięstwo. W 54 minucie Kryjomskiego celnym uderzeniem zaskoczył Mateusz Matlęga. Dwa kolejne gole zdobył Maciej Kuchta po asystach Dawida Mrożka.

W 90 minucie przy stanie 3-0 piłkę ręką w polu karnym zagrał Mus i Sokół miał szansę na honorowe trafienie z jedenastki, ale Kamil Śliwa spudłował. Obie drużyny zaprezentowały waleczny i ambitny futbol. Dzięki zwycięstwu Limanovia po pięciu kolejkach ma 8 punktów.