15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Kolejny lider pokonany. Fotel wicelidera.

2016-09-04 00:16:48
IV LIGA, GRUPA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 5 kolejka: Limanovia pokonała u siebie dotychczasowego lidera rozgrywek Lubań Maniowy 3:1 (1:0). W ciągu 3 dni pokonaliśmy tym samym wynikiem aktualnych liderów rozrywek.

LIMANOVIA LIMANOWA – LUBAŃ MANIOWY  3 : 1  (1 : 0)

1:0 Kaczor 33, 2:0 Wsół 55, 2:1 Basisty 80, 3:1 Piwowarczyk 90(+3).

Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów). Widzów: 500.

LIMANOVIA: Bieda – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski (46 Kandel), Lichota - Wsół (80 M. Czaja), Piwowarczyk, K. Kurczab, Kaczor – Kożuch (46 G. Mus), Kurek.

LUBAŃ: Śwerad – D. Firek, M. Firek, Górecki, Kasica – Kołodziej, Kurnyta (65 Karkula), Migacz, Nowak – Zagata (60 Ziemianek), Noworolnik (53 Basisty).

W minioną środę Limanovia pokonała na wyjeździe ówczesnego lidera Barciczankę Barcice (3-1). Dzisiaj walczyła u siebie z zespołem, który zajmował pierwsze miejsce po czterech kolejkach.

W pierwszej połowie przewagę posiadała Limanovia, która miała dużą przewagę w posiadaniu piłki. W 15 minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia po strzale K. Kurczaba, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później po uderzeniu Piwowarczyka futbolówka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Wreszcie w 33 minucie piłka wpadła do siatki. Po akcji prawą stroną boiska i podaniu od Kurka, celnie z kilku metrów uderzył Kaczor. Do końca pierwszej połowy Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku.

Po zmianie stron wszystko zaczęło się zgodnie z planem i już w 55 minucie było 2-0. Efektownym rajdem popisał się Piwowarczyk, po jego dośrodkowaniu groźnie główkował G. Mus. Bramkarz gości zdołał odbić jego strzał, ale wobec dobitki Wsoła był bezradny. Niespodziewanie po drugim golu w poczynaniach Limanovii wkradło się zbyt duże rozluźnienie i goście przeprowadzili kilka bardzo groźnych kontrataków. Lubań nie potrafił wykorzystać jednak znakomitych okazji na strzelenie gola. Gospodarze skarceni zostali dopiero w 80 minucie, gdy kontaktową bramkę strzelił Basisty. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, bo Lubań ambitnie dążył do wyrównania. Dopiero w doliczonym czasie gry Limanovia zadała decydujący cios. Wówczas szybki kontratak po podaniu Kurka w idealnej sytuacji wykończył Piwowarczyk.

KOLEJKA 5. DN. 3-4 WRZEŚNIA 2016 (SOB-NDZ)

Limanovia Limanowa 3-1 Lubań Maniowy 3 września, 16:00

V liga 2016/2017, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Barciczanka Barcice 5 12 4 0 1 12-5 2 0 1 6-4 2 0 0 6-1
2.  Limanovia Limanowa 5 11 3 2 0 14-5 2 1 0 9-2 1 1 0 5-3
3.  GKS Drwinia 5 9 2 3 0 8-5 0 2 0 3-3 2 1 0 5-2 1 3 1 0 0 3-1
4.  Lubań Maniowy 5 9 3 0 2 14-7 2 0 1 11-3 1 0 1 3-4 1 0 0 0 1 1-3
5.  Tarnovia Tarnów 5 8 2 2 1 6-4 2 0 1 5-3 0 2 0 1-1
6.  Sokół Borzęcin Górny 5 8 2 2 1 9-9 1 1 1 6-7 1 1 0 3-2
7.  Poprad Muszyna 5 7 2 1 2 8-10 2 1 1 7-4 0 0 1 1-6 1 3 1 0 0 2-0
8.  Watra Białka Tatrzańska 5 7 2 1 2 8-8 2 1 0 7-3 0 0 2 1-5