Baraże o III ligę: zwycięstwo wymknęło się w pechowych okolicznościach.

2017-06-22 07:35:17
W pierwszym spotkaniu barażowym o awans do III ligi Limanovia zremisowała u siebie z Wiślanami Jaśkowice 1:1. Zwycięstwo było blisko. Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w Skawinie o godz. 17.

LIMANOVIA LIMANOWA – WIŚLANIE JAŚKOWICE 1:1 (1:0)

1:0 Kandel 45, 1:1 Szwajdych 90 (+1) z rzutu karnego.

Sędziował Michał Fudala (Brzesko). Żółte kartki: Maciej Ślazyk, Sebastian Jacak – M. Krasuski, Białek, Sosin, Marcin Morawski, Wcisło dwie. Czerwona kartka: Wcisło 90(+2) w konsekwencji dwóch żółtych. Widzów 900.

MKS LIMANOVIA: Wojciech Mastalerz – Szymon Witek, Michał Ruchałowski, Maciej Ślazyk, Walid Kandel – Kamil Kurczab, Józef Piwowarczyk, Sebastian Jacak, Tomasz Lichota (60 Karol Mus), Kaczor (80 Grzegorz Mus) – Marcin Kurek.

WIŚLANIE: Ropek – Radwański, Marcin Morawski, Piekarski, P. Morawski (53 Kuliszewski) – Białek (73 Sosin), Michał Morawski, Węgrzyn, M. Krasuski – Szwajdych (90+5 J. Krasuski), Wcisło.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu obu drużyn był bardzo spokojny. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Po piętnastu minutach mecz się znacząco ożywił, a przeprowadzane akcje były bardzo szybkie. Dwukrotnie po groźnych strzałach gości skuteczną interwencją popisał się Mastalerz. W 27 minucie stuprocentową okazję dla gospodarzy miał Piwowarczyk. Po kombinacyjnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wiślan. Jednak źle uderzył piłkę i Ropek nie miał problemów z odbiciem futbolówki. W końcówce pierwszej połowy Limanovia przycisnęła. W ostatnich dniach gospodarze mocno trenowali stałe fragmenty gry i w 45 minucie to się opłaciło. Z rzutu rożnego dośrodkował Kaczor, a celną główką popisał się Walid Kandel.

W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. Goście byli bardzo skupieni w obronie i nie dopuszczali do groźnych sytuacji we własnym polu karnym. Limanovia coraz częściej próbowała swojej szansy w uderzeniach z dystansu. W końcówce meczu przeprowadziła piłkarskie bombardowanie bramki rywali. Najpierw po strzale K. Kurczaba z około 30 metrów piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Po chwili z rzutu wolnego przymierzył Jacak i futbolówka trafiła w poprzeczkę. Zamiast drugiego gola dla Limanovii w doliczonym czasie gry była wyrównująca bramka dla Wiślan. We własnym polu karnym o piłkę walczył Kandel, sędzia główny uznał, że zawodnik gospodarzy zagrał futbolówkę ręką. Podyktowany rzut karny wykorzystał Szwajdych.

Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w Skawinie o godz. 17. Chociaż ten bramkowy remis u nas w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia drużynę z Jaśkowic, to wystarczy, że strzelimy w Skawinie 1 gola i walczymy dalej.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 5954, Skomentowano 0 razy