Wygrany sparing z Popradem Rytro

2016-03-12 22:51:57
Seria zwycięstw Limanovii w sparingach. W 5 minut rozstrzygnięte zostały losy spotkania z IV ligową drużyną Popradem Rytro.

MKS LIMANOVIA - LKS POPRAD RYTRO 6:2 (2:1)

0-1 Rytro '12, 1-1 Mateusz Czaja '30, 2-1 Aleksander Kożuch '40, 3-1 Kamil Kurczab '55, 4-1 Mateusz Król '57, 5-1 Sylwester Wierzycki '60, 5-2 Rytro '70, 6-2 Aleksander Kożuch '75.

Skład MKS Limanovia:

Wojciech Mastalerz - Michał Ruchałowski, Walid Kandel, Jacek Mąka, Sylwester Wierzycki - zawodnik testowany ('46 Dawid Kurczab), Kamil Kurczab, Tomasz Lichota - Mateusz Czaja ('46 Mateusz Śliwa), Józef Piwowarczyk ('46 Mateusz Król), Aleksander Kożuch.

Przez pierwsze pół godziny akcje Limanovii były trochę ospałe, skutecznie przerywane na połowie drużyny z Rytra. Szybko bramka stracona w 12 minucie i z początku wydawało się, że Limanovii będzie ciężko o kolejną wygraną w sparingu. Potem jednak piłkarze MKS-su rozkręcili się, zaczęli grać szybciej piłką, tworząc łądne akcje i co najważniejsze skuteczne. Po pierwszej połowie Limanovia schodziła prowadząc 2:1 i zwycięstwa już do końca nie oddała.

Limanowski zespół grał konsekwentnie "swoje" w II połowie, stwarzając zagrożenie w polu karnym przeciwnika i tylko kwestią czasu było kiedy rozwiąże sie worek z bramkami. W momencie gdy to się stało, wystarczyło 5 minut, które przesądziły o wyniku spotkania, wpadły szybko 3 bramki.

Poprad w tym meczu pokazał, że potrafi szybko kontrować i do końca walczył o poprawę wyniku, zdołał jeszcze strzelić drugą bramkę dla swojego zespołu. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 6:2 (2:1) dla Limanovii.

Tak padły gole:

0-1 Szybka kontra Popradu i w sytuacji sam na sam z Mastalerzem zawodnik z Rytra strzela bramkę dla swojego zespołu.

1-1 Rajd Józefa Piwowaczyka lewą stroną, dograł w pole karne do Mateusza Czaja, a ten zdobywa bramkę wyrównującą.

2-1 Rzut rożny dla Limanovii, mocno bita górna piłka przez Józefa Piwowarczyka w pole karne, bramkarz wybija futbolówkę w górę, tam Walid Kandel skacze najwyżej do piłki i trafia w poprzeczkę, odbitą piłkę dobił po długim rogu Aleksander Kożuch, dając prowadzenie swojej drużynie.

3-1 Tomasz Lichota dogrywa piłkę na dobieg do Kamila Kurczaba, a ten strzela gola obok wybiegającego bramkarza.

4-1 Ponownie Tomasz Lichota zalicza asystę, szykim podaniem uruchamia Mateusza Króla i ten w sytuacji sam na sam nie marnuje 100% sytuacji.

5-1 Sylwester Wierzycki strzela gola z dystansu z 25 metrów.

5-2 Szybka kontra piłkarzy z Rytra i Poprad strzela drugą bramkę.

6-2 Aleksander Kożuch dostał prostopadłą piłkę od Kamila Kurczaba i w sytuacji sam na sam strzelił po długim słupku dołem, ustalając wynik spotkania.

Poniżej wykaz sparingów Kadry MKS LIMANOVIA

przed rundą wiosenną 2015/2016:

1) MKS LIMANOVIA - Lubań Maniowy (IV Liga, grupa: Małopolska wschód), 30 stycznia 2016, godz. 13:00 (Tylmanowa). WYNIK 3:0 (2:0). S. Wierzycki, M. Czaja, M. Kuchta.

2) MKS LIMANOVIA - Jarmuta Szczawnica (Liga Okręgowa, grupa: Nowy Sącz - z tej samej ligi co Limanovia), 6 lutego 2016, godz. 15:30 (Tylmanowa). WYNIK 2:0 (0:0). P. Kaczor, W. Kandel,

3) MKS LIMANOVIA - Nadwiślan Kraków (Liga Okręgowa, grupa: Kraków II), 13 lutego 2016, godz. 17:00 (Kraków-Nadwiślan). WYNIK 4:2 (3:1). M. Czaja, M. Czaja, S. Wierzycki, P. Kaczor.

4) MKS LIMANOVIA - Tymbark (IV Liga, grupa: Małopolska wschód), 21.02.2016, godz. 12:00 (Myślenice). WYNIK 3:1 (1:0). M. Czaja, S. Wierzycki, W. Kandel.

5) MKS LIMANOVIA - Orzeł Myślenice (Liga Okręgowa, grupa: Kraków III), 27.02.2016, godz. 16:00 (Myślenice). WYNIK 6:1 (4:1). J. Piwowarczyk dwie, D. Wsół dwie, M. Król, zawodnik testowany.

6) MKS LIMANOVIA - Poprad Rytro (IV Liga, grupa: Małopolska wschód), 12.03.2016 (sobota), godz. 15:00 (boisko na Zawadzie). WYNIK 6:2 (2:1). M. Czaja, A. Kożuch dwie, K. Kurczab, M. Król, S. Wierzycki.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 4100, Skomentowano 0 razy