Zwycięstwo nad mocnym przeciwnikiem /zdjęcia z meczu - video skrót/

MKS Limanovia Szubryt – Wigry Suwałki 2:0 (0:0)

1:0
Skiba 58’
2:0
Kmiecik 88’

W bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych w strugach deszczu i przy mocno wiejącym wietrze toczyło się spotkanie Limanovii Szubryt z mocnym zespołem z czołówki tabeli Wigrami Suwałki. Tym razem nasza drużyna wróciła na właściwe tory i w meczu u siebie pokonała gości w stosunku 2:0.

Najważniejsze sytuacje meczu:

6’ Gorąco w polu karnym gości. Przytomne rozegranie piłki w polu karnym na małej przestrzeni przez Artura Skibę do Pietrzaka, który uderza z pierwszej piłki z 7 metra minimalnie nad bramką.

10’ Ponownie świetna asysta Skiby prostopadłym podaniem do Pietrzaka, ten jednak o ułamek sekundy uprzedzony dobrą interwencją Salika.

11’ Ponownie świetny strzał Artura Skiby, który mocnym strzałem po ziemi zagroził bramce gości jednak piłka przeszła tuż obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Salika.

15’ Dynamiczna akcja Jacka Pietrzaka w polu karnym powstrzymana udanym blokiem na rzut rożny przez obrońcę gości.

23’ Bogusz z narożnika 16-tki uderzył w krótki róg bramki Sotnickiego, lecz ten pewnie wyłapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

32’ Pietras uderza z 16 metrów, lecz bramkarz gości wyłapał piłkę zmierzającą w światło bramki.

41’ Po akcji zapoczątkowanej przez Tuttasa w dogodnej sytuacji Mackiewicz, lecz jego kąśliwy strzał z 16 metra po ziemi pewnie broni Sotnicki

45’+1 Prostopadłym podaniem Pyciak uruchamia Pietrzaka, który wychodzi szybką kontrą na czystą pozycję i właśnie w tym momencie sędzia główny tego spotkania nie wiedząc dlaczego nie pozwala dokończyć tej akcji napastnikowi Limanovii odgwizdując koniec I połowy spotkania, w której stroną przeważającą zdecydowanie był zespół Limanovii.

51’ Pietrzak w dogodnej sytuacji w polu karnym, lecz naciskany przez obrońców gości chciał szybko oddać strzał i uderzył nieczysto i piłka wyszła na aut bramkowy.

58’ 1:0 Bramka Skiby, który uderzył mocno na bramkę, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki i odbita od spojenia przekroczyła linę bramkową. Obrońcy gości, wypchnęli piłkę przed 5 metr do której dobiegł Pyciak uderzył i ponownie wpakował ją do bramki. Jednak bramka zapisana została na konto Artura Skiby.

66’ Skiba z 30 m wykonuje rzut wolny a piłka po jego strzale minimalnie mija bramkę gości.

69’ Pietrzak szybką akcję w polu karnym chciał zakończyć dokładnym dograniem w okolicę 5 metra do swojego partnera, lecz ta próba została zablokowana i obrońca gości wybił piłkę na róg.

71’ Kapitalne dogranie Skiby do Pyciaka będącego w okolicy narożnika pola 5 metra który nie namyślając się uderzył z pierwszej piłki i bramkarz piąstkowaniem broni swój zespół od utraty gola.

76’ Ponownie Skiba przed polem karnym wymanewrował obrońców gości, lecz jego strzał został zablokowany.

88’ 2:0 wprowadzeni w II połowie do gry zawodnicy autorami drugiego gola. Piwowarczyk dogrywa futbolówkę na 7 metr do Kmiecika, a ten po wymanewrowaniu obrony gości pewnym strzałem po ziemi nie dał szans Salikowi i ustalił wynik tego spotkania.

Na nic zdały się jeszcze rozpaczliwe ataki gości, aby w końcówce zmienić niekorzystny dla nich wynik, bowiem obrona Limanovii nie pozwalała im na zbyt wiele i wynik spotkania korzystny dla gospodarzy nie uległ już zmianie.
Postawa naszego zespołu w tym spotkaniu musi nastrajać optymistycznie przed czekającymi nas najbliższymi spotkaniami z prowadzącymi w tabeli Siarką Tarnobrzeg, oraz Pogonią Siedlce.

Powiedzieli po meczu:

Dariusz Siekliński - trener Limanovii Szubryt: : „Zdobyliśmy bardzo cenne punkty z zespołem, który walczy o awans i umie grać w piłkę. W pierwszej rundzie był to jeden z najbardziej wymagających przeciwników z jakimi graliśmy. Każdy ma swoje problemy. Wiem, że Wigry przyjechały dzisiaj w osłabionym składzie, my też ostatnio nie mieliśmy 5-ciu zawodników, teraz do zespołu doszli Jacek Pietrzak, Waldek Sotnicki i obecnie jesteśmy trochę w lepszej sytuacji. Na pewno bramka strzelona pozwoliła nam podwyższyć wynik. Cieszę się, że nowi zawodnicy, udowodnili dzisiaj, że potrafią temu zespołowi pomóc. Gratuluję swojemu zespołowi walki, bo walczyli od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Po tym spotkaniu ponownie wróciliśmy na miejsce dające nam utrzymania, ale takie mecze będą do końca sezonu. W przyszłym tygodniu mamy zespół Siarki Tarnobrzeg lidera i również w każdym następnym spotkaniu musimy walczyć o punkty.”

Donatas Vencevicius trener Wigier „Gratuluję wygranej trenerowi drużyny Limanovii. Mecz toczony był w trudnych warunkach. W pierwszej połowie moi zawodnicy realizowali wszystko co sobie założyliśmy przed meczem. Za to za drugą połowę mam do swoich zawodników dużo pretensji ponieważ nie wykonali tego o czym mówiliśmy w przerwie i wynik tego spotkania jest taki a nie inny. Pierwsza bramka zdobyta przez Limanovię trochę przypadkowa ustawiła cały mecz. Chociaż moim zdaniem w drugie połowie zawodnik Limanovii ewidentnie zagrał w polu karnym ręką i powinien być karny, lecz trudno na ten temat w ogóle dyskutować ponieważ sędzia z Tarnobrzega, a my przed tym spotkaniem mieliśmy 1 pkt straty do zespołu z Tarnobrzega Siarki.”

Żółta kartka:  Jeromienko