Limanovia Szubryt Limanowa – Dalin Myślenice 3:1 (1:1)

1:0 Paweł Pyciak 35’
1:1 Andrzej Biel 38’
2:1 Jakub Downar Zapolski 49’
3:1 Sylwester Tokarz 89’

Skład Limanovii Szubryt I połowa: Daniel Bomba –Paweł Czajka, Arkadiusz Garzeł, Radosław Kulewicz, Michał Ruchałowski, Sylwester Tokarz, Paweł Pyciak, Mouhamadou Sadio, Jakub Downar Zapolski, Arkadiusz Serafin, Grzegorz Kmiecik

Skład Limanovii Szubryt II połowa: Hubert Bieda – Dawid Basta, Arkadiusz Garzeł, Radosław Kulewicz, Michał Ruchałowski, Paweł Czajka, Mouhamadou Sadio, Jakub Downar Zapolski, Sylwester Tokarz, Rafał Komorek, Jacek Pietrzak

Niemal bezpośrednio po powrocie z 5-dniowego zgrupowania zespół Limanovii Szubryt przystąpił do kolejnej gry kontrolnej. Spotkanie rozegrano na sztucznej murawie boiska w Myślenicach. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Dariusza Sieklińskiego był zespół III ligi Dalin Myślenice. W zespole Limanovii z uwagi na drobne urazy nie zagrali: Wojciech Dziadzio, Damian Majcher, Łukasz Pietras, oraz Mateusz Niechciał. Natomiast Artur Skiba po przebytej operacji zagrał jedną połówkę w środowym sparingu ze Stalą Stalowa Wolą w Dębicy, jednak trener umiejętnie szafując jego zdrowiem zalecił mu dzisiaj jedynie lekki trucht wokół boiska. W sparingu Jacek Pietrzak zagrał z temperaturą o czym dowiedzieliśmy od niego dopiero po sparingu. Podstawowy bramkarz Limanovii Waldemar Sotnicki dostał dzisiaj wolne od trenera. Na dzisiejszym sparingu w bramce zadebiutował wychowanek Limanovii Hubert Bieda, który podczas spotkania zaliczył kilka udanych interwencji, ale co ważne zachował czyste konto podczas 45-minutowego występu.

Ważniejsze sytuacje I połowy:
6’ Szybka kontra, zawodnik Dalinu przedarł się w pole karne i uderzył z około 12 metra, lecz Bomba popisał się dobrym refleksem i sparował piłkę na róg.
14’ Dokładna asysta Kmiecika z głębi pola do naciskanego Serafina, który z okolicy narożnika 5 metra uderzył, lecz bramkarz Dalinu szczęśliwie obronił ręką do przodu, a dobitka Tokarza obroniona.
27’ Faul na Serafinie w okolicy linii bocznej linii pola karnego. Rzut wolny wykonuje Garzeł, lecz jego mocny strzał zmierzający w światło bramki broni dobrze ustawiony bramkarz Dalinu.
28' Tokarz w dogodnej sytuacji strzela w środek bramki i bramkarz pewnie ponownie broni.
30’ Ponownie dokładne dogranie piłki do Serafina w pole karne, lecz bramkarz wybiegiem z bramki skrócił kąt i udanie interweniował.
35’ 1:0 dla Limanovii po kontrze wyprowadzonej z prawej strony. Tokarz w pełnym biegu dogrywa do wchodzącego w pole karne Pyciaka, który wyswobodził się od obrońców i pewnym strzałem w długi róg bramki obok interweniującego bramkarza umieszcza piłkę w bramce przeciwnika.
38’ Bramka dla Dalinu. Biel wychodzi zza linii pola karnego między obrońców Limanovii do prostopadłego podania i będąc na 8 metrze posyła piłkę do bramki obok próbującego interweniować Bomby.
41’ Sadio wykonuje rajd prawą stroną i dokładnie dogrywa do znajdującego w polu karnym Serafina, a ten uderza z bliska głową, lecz bramkarz szczęśliwie broni odbijając piłkę ręką niczym siatkarz przyjmujący mocne podanie.
45’ Akcja prawą stroną Dalinu. Dynamiczne wejście Marka Mizi w pole karne i w momencie, gdy składał się on do oddania strzału z bliskiej odległości, w ostatniej chwili Czajka udanym wślizgiem ratuje nasz zespół od utraty bramki.

II połowa:
49’ Po akcji po dokładnym długim podaniu Basty, piłkę przejął Downar Zapolski oswobodził się z pod opieki obrońców i dokładnym strzałem z 10 m w dalszy róg bramki wyprowadza zespół Limanovii na prowadzenie.
55’ Akcja oskrzydlająca prawą stroną Basty i dokładne dogranie na 5 metr do nachodzącego Pietrzaka, który uderzył, lecz piłka ostemplowała poprzeczkę i ponowna dobitka naszego napastnika obroniona przez bramkarza Dalinu choć wydawało się, że piłka wcześniej przekroczyła linię bramkową, lecz sędzia nie wstrzymał gry.
74’ Komorek przeprowadza akcję prawym skrzydłem, wpada w pole karne, lecz bramkarz skrócił kąt i strzał naszego pomocnika przeszedł obok słupka.
80’ Ponownie Komorek przeprowadza szybką kontrę prawą stroną, podał do znajdującego się w polu karnym Zapolskiego, który uderzył obok bramki.
82’ Niebezpieczna kontra Dalinu. Bieda dalekim wybiegiem za pole karne ratuje nasz zespół od utraty bramki.
85’ Mizia w akcji. Bieda powstrzymał udanym wybiegiem w polu karnym akcję napastnika Dalinu szczęśliwie broniąc jego strzał nogą.
86’ Tokarz przejął piłkę na 7 metrze po asyście Komorka, a będąc tyłem do bramki obrócił się i uderzył, lecz bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
89’ Bramka dla Limanovii. Po akcji z lewej strony Tokarz przed polem karnym wyswobodził się z pod opieki obrońcy, podciągnął w pole karne i przytomnie z okolicy 12 metra uderzył do bramki obok próbującego interweniować bramkarza Dalinu, tym samym ustalając wynik spotkania 3:1 dla Limanovii Szubryt.

Plan sparingów Limanovii Szubryt

1/ Limanovia Szubryt Limanowa 1–3 Garbarnia Kraków II liga– 25 stycznia 2014 r. godz. 11.00 / boisko Garbarni/
2/ Limanovia Szubryt Limanowa 3–1 Kolejarz Stróże I liga – 1 luty 2014 r. godz. 10.00 /boisko sztuczne Skotniki/
3/ Limanovia Szubryt Limanowa 0–1 Stal Stalowa Wola II liga– 5 luty 2014 r. godz. 16.00 – boisko sztuczne w
     Dębicy /podczas trwania obozu/.
4/ Limanovia Szubryt Limanowa – Dalin Myślenice III liga 3-1 8 luty 2014 r. godz. 12.00– boisko sztuczne w Myślenicach
5/ Limanovia Szubryt Limanowa – Wisła II Kraków III liga - 12 luty 2014 r. godz. 12.00 – boisko sztuczne w
    Myślenicach
6/ Limanovia Szubryt Limanowa – Termalika Bruk-Bet Nieciecza I liga 15 luty 2014 r. godz. 15.00 –boisko
    sztuczne w Dębicy.
7/ Limanovia Szubryt Limanowa – Sandecja Nowy Sącz I liga– 22 luty 2014 r. godz. do ustalenia - miejsce do