Niezawodny Dziadzio

2013-11-17 17:07:00
Limanovia Szubryt-Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)

MKS Limanovia Szubryt Limanowa - Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)

Pojedynek dwóch beniaminków rozpoczęli dobrą sytuacją goście. Jednak strzał Jastrzębskiego w polu karnym został skutecznie zablokowany przez obrońców Limanovii. Chwila później bo już w 4’ spotkania niespodziewanie to zespół Limanovii obejmuje prowadzenie po dośrodkowaniu Pyciaka w pole karne i sprytnym przepuszczeniu piłki przez Dziadzię, na bramkę z pierwszej piłki bez przyjęcia uderza Arek Serafin i piłka grzęźnie w bramce Czaplińskiego. Szybko zdobyte prowadzenie uspokoiło zespół Limanovii na tyle, że to goście przejęli inicjatywę czego efektem była akcja prawą stroną w 6’ spotkania Hryszki, który po ograniu Majchera skutecznie dośrodkował w pole karne. Na szczęście nasi obrońcy wybili piłkę z naszego przedpola bramkowego. Następny kwadrans gry to kilka niegroźnych akcji tak z jednej jak i z drugiej strony. Dopiero w 20’ zrobiło się gorąco pod bramką Limanovii po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego z okolicy narożnika pola 16 metrów. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Jakuszewski. Ostro bita piłka w pole karne gospodarzy w  niebezpiecznej odległości minęła bramkę Limanovii nie znajdując adresata, który by skierował ją do bramki. Dwie minuty później z głębi pola prostopadłym podanie zasilony został Dziadzio, lecz jego akcja przerwana została tuż przed linią pola karnego przez obrońcę gości. W 27’ Poduch na 14 metrze będąc tyłem do bramki starał się zaskoczyć Sotnickiego, lecz bardzo nieskutecznie i  jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką bramki. W ostatnim kwadransie spotkania to brak składnych akcji i gry kombinacyjnej ładnej dla oka tak z jednej jak i z drugiej strony, gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska i akcje kończyły się na przeważnie na uważnie grających liniach defensywnych obu zespołów. Jedynie w tej części spotkania można odnotować ni to strzał ni to dośrodkowanie Jastrzębskiego po otrzymaniu podania od Hryszki, które przeszło obok bramki Sotnickiego.

Początek drugiej połowy spotkania. Niegroźny strzał Orzechowskiego w 51’  z obroną którego nie miał najmniejszych trudności Czapliński. W 55’ strata piłki przez gospodarzy na przedpolu bramki zambrowian, którzy przeprowadzają szybką kontrę zakończoną strzałem z 16 m Jastrzębskiego, obroniony przez Sotnickiego tuż przy bliższym słupku.  Groźnie pod bramką zambrowian w 62’, Pietras sprytnie ogrywa obrońcę gości i podaje na czystą pozycję do Basty, ten dośrodkowuje niestety za plecy nabiegającego Wojtka Dziadzio. W 65’ kapitalna sytuacje na wyrównanie zaprzepaścił Szczepanik, który z 12 m w dogodnej sytuacji po zagraniu Hryszki  uderzył po ziemi jednak w środek bramki, gdzie akurat był Sotnicki, który co prawda na raty, ale wybronił strzał zambrowianina. W 68’ Sadio wykonuje dokładną asystę do Wojtka Dziadzio, lecz jego strzał z przed linii 16 m został zablokowany, a poprawka dopiero co wprowadzonego do gry Pająka szybuje wysoko nad bramka gości. Tuż po następnej ostatniej zmianie w naszej drużynie pada wyrównanie dla zespołu gości. Wyrzut z autu i dość niefrasobliwe wybicie piłki pod nogi wyróżniającego się w zespole gości Hryszki, który precyzyjnym strzałem po ziemi lokuje piłkę w naszej bramce. Wyrównanie przez gości jakby przebudziło naszych zawodników i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Wyrównanie pada w 84’. Krótko rozegrany rzut rożny, z piłką w stronę pola karnego szarżuje Dziadzio, piłka przez niego uderzona trochę nieczysto odbita od nóg obrońców gości spada pod nogi Kulewicza, który prostopadle zagrywa do podążającego w stronę 5 metra Wojtka Dziadzio, a ten ponownie uderza i piłka po ziemi wtoczyła się obok słupka do gości obok zdezorientowanego Czaplińskiego.
Wygrana Limanovii w ostatniej minucie doliczonego czasu gry mogła uciec dosłownie sprzed nosa, gdyby Ciach z 5 m dobrze trafił głową w piłkę po dośrodkowanie Jastrzębskiego, a tak piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką.
I tym dreszczem emocji zakończyło się to spotkanie, które obiektywnie rzecz biorąc nie stało na najwyższym poziomie, lecz zakończyło się happy-endem dla naszego zespołu.

Pomeczowe opinie trenerów:

Krzysztof Zalewski -Trener Olimpii Zambrów: Na początku gratuluję trenerowi gospodarzy zwycięstwa. Ten wynik dla nas do określenia którego muszę użyć ostrych słów, to czyste frajerstwo w najwyższym wydaniu. Grając na tak trudnym terenie, trudnym ze względu na klasę przeciwnika i trudnym dosłownie ze względu na to grzęzawisko. Zostawiliśmy tutaj dużo zdrowia, stworzyliśmy dużo sytuacji, bardzo dużo sytuacji stuprocentowych i schodzimy z boiska jako przegrani. Dwie bramki i 3 pkt. w konsekwencji położyliśmy na tacy gospodarzom, bowiem goniąc wynik i w pewnych momentach dominując gospodarzy wyrównujemy i w takich okolicznościach oddajemy te 3 punkty. Wielka złość jest tutaj we mnie i u moich chłopaków też, wszystko się w nas gotuje i duża szkoda i duży żal, że w takich okolicznościach przegraliśmy to spotkanie.

Dariusz Siekliński – Trener Limanovii Szubryt: Wiadomo, że jesteśmy zadowoleni z trzech punktów, które dzisiaj zdobyliśmy. Mecz był taki jaki zakładaliśmy. Chcieliśmy strzelić przeciwnikowi w pierwszej połowie  bramkę, udało nam się to. W drugiej połowie mieliśmy oddać inicjatywę przeciwnikowi i mieliśmy grać z kontry. Niestety podarowaliśmy za dużo placu gry przeciwnikowi. Bramkę straciliśmy właściwie po stałym fragmencie gry. Nie ukrywam, że był to nasz  najsłabszy mecz  w tej rundzie, aczkolwiek w drugiej połowie po stracie bramki na 1:1 z powrotem obudziliśmy się i zaczęliśmy grać do przodu, no i od czego się ma z przodu Wojtka Dziadzię, który rozstrzyga pewne sytuacje z korzyścią dla nas. Był to trudny mecz i jak powiadam najsłabszy w tej rundzie jaki zagraliśmy, jednak nie zmienia to faktu, że punkty zostają u nas i tutaj chwała zawodnikom, że grali do końca, ponieważ tracąc pod koniec spotkania bramkę nikt się nie podłamał i znowu ostatnie 15 minut zaczęliśmy grać do przodu, co dało nam pozytywny skutek i 3 pkt.

Bramki:

1:0 Serafin  4'
1:1 Hryszko 78'
2:1 Dziadzio 84'

Sędziowie spotkania reprezentujący Kolegium Sędziów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej

Limanovia Limanowa:
Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher (79' Kuligowski), Pyciak (75' Komorek), Sadio, Orzechowski (60' Czajka), Serafin (67' Pająk), Pietras, Dziadzio
Rezerwowi: Bieda, Kuligowski, Sane, Czajka, Pająk, Komorek, Hudecki

Olimpia Zambrów: Czapliński – Olszewski (85' Sobótka), Piłatowski, Szczepanik (72' Szczepanik), Gogol, Hryszko, Grzybowski, Kuczałek, Jastrzębski, Jakuszewski (80' Steć), Poduch
Rezerwowi: Konopka, Ciach, Steć, Gagacki, Dzierbicki, Sobótka

zobacz bramki: tv28

video, zdjęcie: LIFESPORTPL

Zapraszmy również do zapoznania się z fotorelacją z meczu, dostępną pod linkiem [KLIKNIJ[

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 6066, Skomentowano 0 razy

Limanovia Szubryt Limanowa - Olimpia Zambrów 17.11.2013 r.