15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Dotkliwa porażka z pierwszoligowcem

2012-02-18 11:05:27
O godzinie 11.00 rozpoczęła się potyczka naszej drużyny z zespołem Termaliki Bruk-Betu Nieciecza.

Nie mamy niestety dobrych  wieści z Dębicy, gdzie rozgrywany był sparing.

Limanovia uległa ostatecznie 6:1 (3:0).

Limanovia Szubryt
I połowa: Pyskaty – Podstolak, Kulewicz, Prokop, Kępa, Pietrzak, Skiba, Dziadzio, Basta, Fałowski, Mężyk

II połowa: Sotnicki -  Podstolak (46' Wszołek), Prokop, Kulewicz, Kępa, Dziadzio(55' Ślazyk),  Pietrzak (46' Serafin), Skiba (55 Wańczyk), Basta, Kiwacki, Mężyk

Termalica:
I połowa: Budka - Ł.Kowalski, Pleva, Czerwiński, Kubowicz – Pawlusiński, Baran, Lipecki, Biuskup - Szczoczarz, Trafarski

II połowa: Nowak – Skołorzyński, M.Kowalski, Pleva(65' Czerwiński), Jarecki – Ceglarz, Piątek, Rybski, Szałęga – Drozdowicz, Martuś.

6:1  85' Ślazyk

Początek spotkania z I-ligowcem /kandydatem z realnymi szansami na awans do ekstraklasy/ nie zapowiadał, że zakończy się tak wysoką porażką podopiecznych Mariana Tajdusia.
Limanovia otrzymała dobrą nauczkę w sparingu z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą.
Gdyby nie błędy indywidualne zawodników wynik nie musiał być tak wysoki.
Na tle tak wysoko notowanego przeciwnika te błędy były widoczne, aż za bardzo. I tutaj należy dopatrywać się pożytecznej roli tej potyczki, ponieważ dała ona  trenerowi materiał do wnikliwej analizy, aby się ich ustrzec w walce o II ligę z której drużyna Pana Zbigniewa Szubryta ani myśli rezygnować.
Pierwsza bramka dla Niecieczy padła po indywidualnym błędzie Kulewicza, który tak podawał piłkę do bramkarza, że przechwycił ją Szczoczarz i lobem posłał piłkę nad wychodzącym Pyskatym.
Druga bramka dla przeciwnika padła po wrzutce z prawej strony w pole 16-tki a tam  nieatakowany Trafarski przytomnie główkuje i posyła piłkę w długi róg bramki. Trzeci gol to błąd w ustawieniu  Kępy,  a skorzystał z tego Ceglarz, który wykorzystał podanie piętką od swojego kolegi i po uderzeniu po ziemi w róg zdobywa trzecią bramkę dla swojego zespołu. W pierwszej połowie Limanovia była bliska strzelenia gola po strzale Fałowskiego i Mężyka. Czwarta bramka po kontrowersyjnym rzucie karnym za rzekomy faul w polu karnym Prokopa, który czystym  wślizgiem wybił  piłkę zawodnikowi Niecieczy próbującemu wyjść na czystą pozycję. Pewnym egzekutorem 11-tki Piątek. Piąta bramka to błąd  Kiwackiego w  wyniku czego Drozdowicz  z 12 m silnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa kolejnego gola dla Bruk-Betu. Szósta  bramka pada po dośrodkowaniu i uderzeniu z pierwszej piłki po ziemi Szałęgi. W 72' spotkania jeden z zawodników Niecieczy zagrał piłke ręką. Egzekutorem 11-tki Prokop, lecz jego uderzenie mało precyzyjne i Nowak wychodzi zwycięsko  z tego pojedynku. Honorowego gola dla zespołu Limanovii w 85' spotkania zdobył Maciej Ślazyk wychowanek naszego klubu, który skorzystał z asysty Kiwackiego i będąc sam na sam z Nowakiem uderzył z okolicy narożnika 5m i piłka przechodząc między nogami bramkarza wylądowała w siatce.
Po meczu trener Tajduś powiedział:
„Szkoda, że pierwszego gola straciliśmy po indywidualnym błędzie. W pierwszej połowie nie było widać znaczącej różnicy między rywalizującymi drużynami, chociaż przegrywaliśmy 0-3. Rywale przeprowadzili jedną składną akcję, a potrafili strzelić trzy bramki. Niestety dwa gole były prezentem od naszej defensywy. To podłamało drużynę, ale mimo wszystko pierwsza połowa była całkiem dobra. Przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji. W drugiej połowie przewaga wicelidera I ligi była już znacząca. Porażka jest wysoka, ale wynik w sparingu nie jest sprawą najważniejszą. Zresztą postanowiłem grać w tym spotkaniu zgodnie z regulaminem III ligi, czyli z dwoma młodzieżowcami w składzie. Trzeba docenić klasę rywala, to ekipa walcząca o ekstraklasę. Sprawdzian uważam za bardzo pouczający  myślę, że zdobyte doświadczenie powinno procentować. Lepiej w okresie przygotowawczym otrzymać lekcję od silnej drużyny niż cieszyć się ze zwycięstwa nad słabym rywalem. Musimy się skupić na wyeliminowaniu popełnianych błędów, bo czasami zbyt łatwo tracimy gole”.