Komplet punktów po czterech kolejkach

2015-08-30 15:49:31
MKS Limanovia wygrała na wyjeździe z ULKS Korzenna 2:0 i z kompletem punktów umocniła się na pozycji lidera rozgrywek ligi okręgowej.

ULKS KORZENNA – LIMANOVIA LIMANOWA 0 : 2 (0 : 0)

0 : 1 Wsół 48, 0 : 2 Kożuch 53

LIMANOVIA: Mastalerz – Kandel, Ruchałowski (65 Zaręba), Wierzycki, Kuzak – Ślazyk (80 Lichota), Wsół (80 Król), K. Kurczab, Czaja – Piwowarczyk (70 Kaim), Kożuch.

W I połowie graliśmy zbyt nerwowo, przez co popełnialiśmy błędy, było kilka niepotrzebnych strat z naszej strony, które sami sobie sprokurowaliśmy. Mieliśmy dwie dobre okazje na strzelenie gola. W 20 minucie z dystansu uderzył Józef Piwowarczyk, a bramkarz gospodarzy Artur Sejud, z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 31 minucie na bramkę uderzył natomiast Kamil Kurczab. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, a po chwili obronił instynktownie dobitkę Aleksandra Kożucha z bliskiej odległości.

Po zmianie stron przewaga Limanovii była już znacząca. Początek II połowy ułożył się idealnie dla nas, w krótkim czasie zdobyliśmy dwa gole. Ze środka boiska dośrodkował Sylwester Wierzycki a celną główką popisał się Damian Wsół. Pięć minut później ponownie groźny strzał z dystansu oddał Józef Piwowarczyk. Piłka po rękach Artura Sejuda odbiła się od poprzeczki, a nadbiegający Aleksander Kożuch celną dobitką umieścił futbolówkę w siatce.

Od tego momentu Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku mając kolejne okazje na gole, lecz bramkarz gospodarzy budził podziw swoim refleksem, broniąc pewnie między słupkami. Jak np. broniąc kąśliwy strzał z dystansu Mateusza Czaja. A najlepszą chyba okazję w 75 minucie zmarnował Kamil Kurczab, który minął obrońców rywali i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ULKS Korzenna.

Cieszymy się kolejną zdobyczą kompletu punktów. Z gry zwłaszcza w II połowie jesteśmy również zadowoleni. Tak trzymać.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Limanovia Limanowa 4 12 4 0 0 8-1 1 0 0 3-0 3 0 0 5-1
2.  Olimpia Pisarzowa 4 9 3 0 1 7-3 3 0 0 7-1 0 0 1 0-2
3.  Orkan Szczyrzyc 4 9 3 0 1 8-6 1 0 0 2-1 2 0 1 6-5
4.  Łosoś Łososina Dolna 3 7 2 1 0 9-4 2 1 0 9-4 0 0 0 0-0
5.  Gród Podegrodzie 3 7 2 1 0 7-2 2 0 0 7-2 0 1 0 0-0
6.  Sokół Słopnice 4 7 2 1 1 7-4 1 0 1 3-3 1 1 0 4-1
7.  Jarmuta Szczawnica 3 6 2 0 1 7-4 2 0 1 7-4 0 0 0 0-0
8.  Helena Nowy Sącz 4 6 2 0 2 7-8 2 0 1 6-5 0 0 1 1-3