MLM: Młodziki Limanovii mistrzem Małopolski!!!

2021-11-09 18:46:08
I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIK. Drużyna MKS Limanovia 2009/2010 rocznik odniosła wielki, historyczny sukces! – została zwycięzcą najwyższej Ligi Młodzików, tym samym zostając Mistrzem Małopolski Młodzików w tej kategorii wiekowej!

Jest to pierwszy w historii limanowskiego klubu taki wyczyn, gdzie drużyna wygrywa najwyższą ligę w swojej kategorii wiekowej! Młodziki Limanovii wygrali 11 spotkań a 3 przegrali, co pozwoliło im zgromadzić 33 punkty w lidze. W tyle zostawili takie ekipy jak: m.in. Dunajec Nowy Sącz, Sandecja Nowy Sącz, Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Tarnovia Tarnów. Drużyna Trójkolorowych zdobyła w 14 meczach 57 bramek, a tracąc tylko 20.

Oczywiście, nie byłoby tego sukcesu gdyby nie wychowankowie okolicznych klubów. Oprócz dużej ilości zawodników wychowanych w AP Limanovia, swój udział w sukcesie mieli zawodnicy pozyskani z takich klubów jak: LKS Mordarka, Halny Kamienica, AP Mam Talent Limanowa, FA Dobra – co pokazuje, że działając wspólnie, można robić duże rzeczy i dawać szansę zawodnikom na rozwój piłkarski przez rywalizację z najlepszymi w województwie; a w turniejach i sparingach również z najlepszymi w Polsce!

Dzięki grze w największych ośrodkach w Polsce, zawodnikami Limanovii interesują się takie kluby jak m.in. Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Stal Rzeszów, Raków Częstochowa. Zawodnicy są również powoływani na zgrupowania Kadry Małopolski - MZPN Kraków.

Zawodnicy Trójkolorowych, którzy wzięli udział w lidze - zarówno Ci podstawowi - jak i tacy, którzy występowali rzadziej. Rywalizacja trwała cały sezon, co przekłada się na poziom drużyny oraz rozwój zawodników:

1. Błażej Ślazyk, 2. Jakub Potoniec, 3. Tomasz Włodarczyk, 4. Szymon Smoroński, 5. Szymon Żelasko, 6. Witold Mrożek, 7. Mateusz Kęska, 8. Bartosz Groń, 9. Przemysław Gołąb, 10. Michał Pałka, 11. Dariusz Mrożek, 12. Szymon Plata, 13. Dariusz Smoleń, 14. Adrian Wieczorek, 15. Wojciech Opioła, 16.Piotr Pałka, 17.Julian Wójcik, 18. Oskar Gaik, 19. Filip Kita, 20. Grzegorz Groń, 21. Jan Biernat.

Trenerami drużyny są: Adam Gawlik i Mateusz Ryś. Kierownik: Dariusz Mrożek.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 1944, Skomentowano 0 razy