Tabela ligowaSzczegóły
Nazwa M. Pkt.
1. BRUK-BET 2 Termalica... 9 27
2. KOLEJARZ Stróże 9 22
3. MKS LIMANOVIA Limano... 9 19
4. GLINIK Gorlice 9 19
5. LUBAŃ Maniowy 9 19
6. WATRA Białka Tatrza... 9 17
7. POPRAD Muszyna 9 16
8. OKOCIMSKI Brzesko 9 16
9. TARNOVIA Tarnów 9 15
10. WOLANIA Wola Rzędzi... 9 12
11. WIERCHY Rabka-Zdrój... 9 10
12. JARMUTA Szczawnica 9 9
13. SKALNIK Kamionka Wie... 9 7
14. METAL Tarnów 9 7
15. SOKÓŁ Słopnice 8 5
16. DUNAJEC Zakliczyn 9 5
17. BOCHEŃSKI KS 9 3
18. RADŁOVIA Radłów 8 1
Sponsor Tytularny

Urząd Miasta Limanowa

Sponsor

Sponsor

Sponsor
Sponsor
Sonda
Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Waldemar Warchoł nowym trenerem Limanovii!

2021-07-14 22:48:19
Powiększ
Waldemar Warchoł został nowym trenerem czwartoligowej Limanovii. W poniedziałek nowy trener poprowadził pierwszy trening.

 

WALDEMAR WARCHOŁ 

Trener piłki nożnej ze specjalizacją przygotowania motorycznego w grach zespołowych. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Waldemar Warchoł współpracował z akademiami i klubami piłkarskimi w Polsce i za granicą. Pełnił m.in. funkcję asystenta trenera i trenera przygotowania motorycznego w Stali Stalowa Wola (runda jesienna 2017, II liga) oraz w Wigry Suwałki (runda jesienna 2020). Prowadził drużyny młodzieżowe: Krakus Nowa Huta Kraków, Podgórze Kraków, Juventus Soccer Schools Polska.

Staże trenerskie w Polsce odbywał w takich klubach jak: Cracovia Kraków, Stal Mielec, Wisła Kraków, a także w Swansea City i Hannover 96. Więcej o nowym trenerze Limanovii można przeczytać na Jego stronie: https://www.gotowydogry.pl


To autor pierwszego w Polsce podręcznika przygotowania motorycznego dla trenerów i sportowców - "GOTOWY DO GRY". Twórca TRAIN WITH BRAIN SPORT PERFORMANCE oraz koordynator COACHES EDUCATION PROGRAM.

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z zawodnikami na poziomie sportu wyczynowego i amatorskiego, w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, tenis ziemny, futbol amerykański, koszykówka, triathlon, piłka ręczna czy kajakarstwo. Współpracował z akademiami i klubami piłkarskimi w Polsce i za granicą. Uczestniczył w wielu specjalistycznych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz stażach trenerskich. Był prelegentem podczas konferencji i kongresów psychologii sportu, rozwoju personalnego oraz biznesowych, a także konferencjach i wykładach dla trenerów sportowych, zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego. W latach 2015-2020 w jego wykładach, autorskich kursach i szkoleniach udział wzięło ponad 3 tys. słuchaczy.

Przypomnijmy, że na początku lipca z funkcji trenera Limanovii zrezygnował Piotr Kapusta.

 

Nowy trener Trójkolorowych, Waldemar Warchoł, jest już po pierwszych zajęciach. Szkoleniowiec skomentował swoje pierwsze spostrzeżenia po pierwszym treningu dla portalu Limanowa.in:  

- Jestem dopiero po pierwszym spotkaniu i treningu z zespołem, pod względem kadrowym nie byli jeszcze wszyscy zawodnicy - powiedział Waldemar Warchoł.


- Było to takie zapoznanie się na boisku, żebym mógł lepiej zobaczyć potencjał poszczególnych zawodników. Początkowa wizja zespołu, na kim możemy budować skład, bo przebudowa jest potrzebna. Sytuacja jest utrudniona ze względu na czas, już w najbliższą sobotę jest mecz Pucharu Polski z Tymbarkiem. Przygotowanie drużyny jest etapem długofalowym, ale oczywiście nie chcemy zrobić falstartu już w pierwszym meczu, dlatego pewne kluczowe rzeczy, trzeba dopracować jak najszybciej i jak najlepiej. Do rozgrywek ligowych już niewiele czasu. Czeka nas trudny sezon, ze względu na reformę IV ligi musimy zająć miejsce minimum w pierwszej siódemce, a rywalizacja będzie na pewno bardzo zacięta. Ciągle nie możemy być pewni, że sytuacja epidemiologiczna nie będzie utrudniać rozgrywek. Jednak jestem dobrej myśli, w Limanovii są zawodnicy na których można opierać grę i pozytywnie myśleć o przyszłości z jednoczesną pracą nad poszerzeniem kadry.

 

Trener Waldemar Warchoł chciałby, aby Limanovia stała się miejscem, w którym wyróżniający się zawodnicy z niższych lig w regionie widzieli możliwość wypromowania się. Co dodatkowo stanowiłoby źródło wzmocnienia drużyny. Czy wraz z trenerem w Limanovii dołączą również nowi zawodnicy z jego polecenia?

- Dopiero po niedawnych rozmowach z Zarządem uruchomiłem swoje kontakty. Dlatego jest jeszcze za wcześnie mówić o konkretach. Zanosi się, że w przyszłym sezonie skład zespołu będzie odmłodzony, dlatego bardzo ważne będzie pewne zrównoważenie kadry. Mam tutaj na myśli konieczność pozyskania przynajmniej dwóch doświadczonych zawodników, którzy mają na swoim koncie występy w wyższych ligach.

 

Powiększ
Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 367, Skomentowano 0 razy
« PowrótGóra ^
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. » Dodaj komentarz