15. BOCHEŃSKI KS 34 31
16. DUNAJEC Zakliczyn 34 24
17. JARMUTA Szczawnica 34 22
18. RADŁOVIA Radłów 34 6

Które miejsce w tabeli zajmie MKS LIMANOVIA na koniec sezonu 2021/2022 w IV Lidze?

Derby IV liga: Limanovia rozgromiła Orkana Szczyrzyc. Pięć goli Huberta Pachowicza!

2019-04-13 20:10:45
IV liga, grupa Małopolska-wschód. Derby ziemi limanowskiej zapowiadały się jak zwykle na zacięte spotkanie. Jednak tym razem był to popis jednej strony. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza wygrali z Orkanem Szczyrzyc aż 9-0 (3-0).

MKS LIMANOVIA LIMANOWA - LKS ORKAN SZCZYRZYC 9:0 (3:0)

BRAMKI: 1:0 Piotr Filipek 1, 2:0 Piotr Filipek 13 (asysta Bartłomiej Chlebda), 3:0 Bartłomiej Chlebda 16 (asysta Piotr Filipek), 4:0 Hubert Pachowicz 47 (asysta Kacper Orłowski), 5:0 Hubert Pachowicz 49 (Karol Mus), 6:0 Hubert Pachowicz 70 (asysta Sebastian Jacak), 7:0 Hubert Pachowicz 76 (asysta Mateusz Matlęga), 8:0 Mateusz Matlęga 87 (asysta Piotr Matras), 9:0 Hubert Pachowicz 89 (asysta Maciej Krzyżak).

Sędzia główny: Jan Dzik (Wieliczka), Asystent 1: Kazimierz Dzióbek, Asystent 2: Łukasz Kiszka.

Żółte kartki: Karol Mus, Maciej Krzyżak - Tomasz Olejarz, Józef Gargas. Czerwona kartka: Piotr Śmierciak (Orkan, 43 minuta, za faul).

LIMANOVIA Daniel Bomba - Szymon Witek, Kacper Orłowski, Daniel Nowak, Karol Mus (55 Dawid Plata) - Karol Filipek (68 Maciej Krzyżak), Bartłomiej Chlebda (75 Paweł Matras), Kamil Kurczab, Sebastian Jacak (75 Piotr Matras), Piotr Filipek (60 Mateusz Matlęga) - Hubert Pachowicz. Trener: Andrzej Paszkiewicz. II trener i kierownik drużyny: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Patryk Piotrowski.

ORKAN: Krzyztof Piwowarczyk - Józef Gargas (46 Dawid Kurczab), Piotr Śmierciak, Sławomir Boczoń, Tomasz Olejarz - Maciej Śliwa, Marcin Kurek, Adrian Mrózek, Krzysztof Piekarczyk (60 Marcin Krywoborodenko), Damian Wsół (60 Michał Tabor) - Bartłomiej Limanówka (80 Rafał Augustyn).

Mecz miał wielu bohaterów, ale przede wszystkim brylował Piotr Filipek w pierwszej połowie i po przerwie autor pięciu goli Hubert Pachowicz. Goście całą drugą połowę grali w liczebnym osłabieniu.

Limanovia u siebie jest bardzo groźna. Na jedenaście spotkań w tym sezonie przed własną publicznością - wszystkie zakończyły się jej zwycięstwami! Jednak takiego pogromu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści wśród limanowskich kibiców.

Na przebieg spotkania decydujący wpływ miał pierwszy kwadrans, po którym Limanovia prowadziła już 3-0. Czerwona kartka dla Piotra Śmierciaka tylko dobiła i tak niewielki już zapał Orkana. Dlatego w drugiej połowie odbyła się piłkarska egzekucja drużyny gości.

W pierwszej połowie znakomite spotkanie rozegrał Piotr Filipek, zdobył dwa gole, zaliczył asystę i to po faulu na nim czerwoną kartkę otrzymał Piotr Śmierciak. W drugiej połowie festiwal strzelecki kontynuował Hubert Pachowicz, który zakończył spotkanie z pięcioma golami na koncie.

Trener Andrzej Paszkiewicz, Limanovia:

- Mecz pokazał co znaczy równe boisko i umiejętności. Na wąskiej i grząskiej murawie mieliśmy problemy i przegraliśmy. U siebie możemy wykorzystać wszystkie nasze atuty. Wiadomo, że czerwona karta dla rywali miała duży wpływ na wynik spotkania, ale i bez niej byliśmy wyraźnie lepsi. Cieszę się, że dopisuje nam skuteczność, bo w dwóch ostatnich meczach zdobyliśmy szesnaście goli (wcześniej 7-1 z Dunajcem Zakliczyn).

(w.o.)

IV liga 2018/2019, grupa: małopolska (wschód)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
16.  Olimpia Pisarzowa 20 2 0 2 18 11-46 0 1 9 4-25 0 1 9 7-21
Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Zapowiedź następnych dwóch spotkań Limanovii:

- wyjazd: następy mecz ligowy (kolejka 21) MKS Limanovia rozegra na wyjeździe z Tarnovią Tarnów w Wielką Sobotę, tj. 20 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00.

- dom: następne spotkanie (hit kolejki 22) z liderem Popradem Muszyna, Trójkolorowi zagrają u siebie w piątek, dn. 26 kwietnia 2019 r. o godz. 17:30.

Dodane przez: limanovia, wyświetleń: 3615, Skomentowano 0 razy